Pešat a Michajlovič opouští otrokovické Pantery

Ofenzivní tahoun Lukáš Pešat a dlouholetá brankářská opora Radovan Michajlovič už nebudou v příští sezóně oblékat dres florbalových Otrokovic. 

„ Samozřejmě jsme si přáli, aby oba dva pokračovali u nás. Lukáš i Radovan měli nabídky od jiných klubů po každém ročníku a je malý zázrak, že odolávali tak dlouho. V posledních dnech oba obdrželi tak nadstandartní nabídky, jak po sportovní tak i životní stránce, kterým jsme za současné situace bohužel nemohli konkurovat. Opouští nás nejen výborní hráči, ale především skvělí lidé. Za všechny Pantery děkuji Lukášovi a Radovanovi za výkony, které v našem dresu odvedli. U nás budou mít vždy dveře otevřené. Přejeme jim hodně sportovních úspěchů v nových působištích," uvedl Karel Ťopek, předseda PANTHERS OTROKOVICE. „ Nemusí to být poslední změny v kádru, s některými hráči stále jednáme a zároveň řešíme i posílení týmu, " dodal Ťopek.

  

Lukáš Pešat odehrál během tří sezón v Otrokovicích 79 utkání, ve kterých si připsal 130 kanadských bodů za 48 gólů a 82 asistencí. Čtyřiadvacetiletý rodák z Kopřivnice přišel do Otrokovic v létě 2017 a hned se zařadil mezi opory týmu. Během svého působení nakoukl do širšího kádru reprezentace a není bez zajímavosti, že pomáhal s trénováním v mládežnických kategoriích.  

„ Moc děkuji za skvělé 3 roky strávené v Otrokovicích. Tento klub mi dal šanci se ukázat a jsem za to moc vděčný. Věřím, že aspoň částečně jsem důvěru svými výkony splatil. Teď však přišel čas na nový impuls, jak florbalový, tak životní. Ještě jednou děkuji všem skvělým lidem, které jsem tady měl možnost poznat. Na tuhle etapu života budu vzpomínat jen v dobrém a třeba se naše cesty někdy znovu spojí, " rozloučil se s Pantery Lukáš Pešat. 

Radovan Michajlovič jako jeden z posledních mohykánů odehrál za Pantery všechny sezóny v nejvyšší soutěži. Kroměřížský rodák přišel do Otrokovic v roce 2011 a okamžitě se stal oporou, který své konkurenty do brány moc nepouštěl. Byl oporou ve všech sezónách, které za Otrokovice odchytal. Především měl obrovský podíl na historickém postupu do semifinále v sezóně 2013/2014. Celé své působení se držel v hledáčku reprezentačních trenérů a pravidelně se v anketě o nejlepšího brankáře sezóny umísťoval mezi nejlepší trojkou. V roce 2017 se účastnil s národním týmem Světových her.   

„ V současné době probíhají jednání s daným klubem o konkrétních podmínkách. Myslím, že přišel čas si vyzkoušet něco jiného, jak po sportovní, tak i po životní stránce. Je to pro mě velká výzva. Cítím obrovský vděk vůči klubu, spoluhráčům, fanouškům, městu, sponzorům a partnerům klubu. Děkuji všem za přízeň a poskytnutou příležitost splnit si sen hrát Superligu a poprat se o reprezentační dres. Bylo to nezapomenutelných 9 let, měl jsem vždy úžasné spoluhráče a trenéry. Poznal jsem spoustu nových lidí a atmosféra vytvořená fanoušky na domácích zápasech byla jedinečná. V srdci mi zůstane spousta krásných vzpomínek," řekl k odchodu Michajlovič.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři