Pešat absolvoval reprezentační soustředění v Chomutově

úterý 6.2.2018 • Matěj Kostka

Lukáš Pešat se o uplynulém víkendu účastnil reprezentačního soustředění v Chomutově, kam bylo pozváno celkem 40 hráčů.

Jak se ti soustředění líbilo, kolik tréninkových jednotek jste za tu dobu měli a na co jste se hlavně zaměřili?

Zdravím fanoušky Otrokovic. Jelikož mi na poslední chvíli nedali volno z práce, dorazil jsem na soustředění až o víkendu. Za tu dobu jsem stihl jeden trénink, dvě porady a jeden večerní zápas, kdy byl tým rozdělený na dvě části. Musím ale říct, že se hrál "úplně jiný sport", než na který jsem byl zvyklý. Rychlost hry byla úplně jinde.

Hlavním trenérem reprezentace je Petri Kettunen, kterého jsi tak měl možnost blíže poznat. Jaký je trenér?

Na první dojem je to hodně chytrý trenér, který ví, co chce s týmem dokázat a taky jak toho dosáhnout. Hodně na hráče mluví a snaží se jim předat, jak vidí hru ze střídačky.

V prosinci se koná Mistrovství Světa v Praze, na kterém bude hrát 20 hráčů, ale na soustředění jich bylo 40. Jak cítíš své šance se dostat do závěrečného výběru?

Myslím, že reálná šance tam není. Všichni hráči jsou tam skvělí a jde to na jejich hře opravdu vidět. Beru to jako zkušenost a povzbuzení do další práce a třeba se za pár let poštěstí.

V sobotu vás od 20 hodin čeká na domácí půdě FBC Ostrava. Jak se na utkání připravujete a co od něj očekáváš?

Snažíme se teď zlepšit hru směrem k play-off, jelikož výkony ani výsledky nejsou momentálně podle představ. FBC nám nedá nic zadarmo, protože pořád hraje o postupové 8. Místo. My se chceme porvat o 4. Pozici, která by nám pomohla vyhnout se soupeři ze silné první trojky. Takže určitě čekám v sobotu velký boj a věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit.

Na 4. Spartu ztrácíte 2 body, přičemž do konce základní části zbývají pouhé 4 kola. Máte vytyčený nějaký bodový zisk, který chcete uhrát?

Bodový zisk daný není, do každého zapasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát.