Play down se hrát nebude. Panteři zůstávají v Superlize

Z důvodů aktuální epidemiologické situace Výkonný Výbor Českého florbalu zrušil sestupy a postupy v celostátních soutěžích v sezóně 2020/2021.

Tým Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE zůstává i pro sezónu 2021/2022 superligový. Na základě rozhodnutí Výkonného Výboru Českého florbalu se v celostátních soutěžích ruší postupy a sestupy. Za vše může epidemiologická situace, která dovolila pouze restart Livesport Superligy mužů a Extraligy žen. Všechny ostatní soutěže ( od 1. ligy mužů níže ) od poloviny října stojí. Znamená to také, že série play down proti Pardubicím, která měla začít 27. 3. 2021, se hrát nebude. Poslední utkání v ročníku 2020/2021 tak Otrokovice odehrály proti Mladé Boleslavi.

"Těžko se mi situace hodnotí. Na jednu stranu jsem samozřejmě rád, že v Otrokovicích a Zlínském kraji zůstává Superliga. Na druhou stranu jsme smutný z výsledků, které jsem letos měli nebo spíše neměli," hodnotí záchranu hlavní trenér Ťopek. " Sezóna byla těžká a přes konečné 14. místo chci poděkovat hráčům a členům realizačního týmu, kteří museli pravidelně chodit na testování a defacto stále hrát v režimu play off. Velký dík patří lidem zapojeným do chodu áčka, ať už to jsou organizátoři nebo markeťáci. Především pak chci poděkovat partnerům klubu, bez kterých bychom letošní kritický rok finančně nezvládli," ohlédl se za ročníkem Ťopek.

Jen, co sezóna skončila, tak pro vedení klubu začíná nová práce.

"Budeme muset postavit nový tým. Někteří hráči nám končí kariéru a někteří už u nás nebudou pokračovat.  Budeme řešit i pozici hlavního trenéra. Kádr bude třeba posílit na všech postech, pokud chceme být konkurenceschopní. Budeme jednat se zástupci klubů ve Zlínském kraji, chceme se všemi spolupracovat, aby měl vrcholový florbal v našem kraji budoucnost ," nastínil plány Ťopek. " Nejvíc bych si však přál, aby se situace alespoň trochu dostala do normálu a mohly se ke sportování vrátit děti. Právě děti jsou aktuální situací postiženy nejvíc. Pevné zdraví všem," uzavřel předseda klubu Ťopek.

Oficiální vyjádření Českého florbalu ke zrušení postupů a sestupů v celostátních soutěžích pro ročník 2020/2021 

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy