Ševčík: Cestu k cíli známe a jdeme k němu poctivě krok za krokem

Součástí otrokovického týmu pro další sezónu bude i jeho lodivod Karel Ševčík. Bude tak moci navázat na svoji práci z minulé sezóny a posunout Pantery ještě výš. Co říká na přípravu, cíle týmu i vítězství slovenské reprezentace, kde působí jako asistent trenéra, nad Českem?

Oddechl jste si, že klub udržel klíčové hráče Vykopala s Gašparíkem? 

Nedá se mluvit o oddechnutí. Trenér pracuje s kádrem, který je k dispozici. Samozřejmě jsem ale o kluky velmi stál, protože je dobře znám a vím, kam náš tým můžou svými výkony posunout. Oproti minulé sezoně se oba posunuli a jsou v lepší formě. Na hřišti budou rozdíloví.

Jak jste spokojený s posílením týmu? 

Jsem hlavně rád, že jsme celý tým udrželi pohromadě. Lépe se navazuje na minulou sezónu, a zatímco loni to bylo o stabilizaci, letos to je o výrazném progresu. Samozřejmě jsme tým ještě posílili o zkušené hráče, ale také o talentované regionální mladíky. Musíme myslet i na budoucnost a vhodně naše talenty zapracovávat. Obecně budou Otročky více florbalové.

Počítáte, že se Grlický s Kostkou zařadí mezi opory?

Určitě. Jsou to zkušení hráči, velmi odolní pod tlakem. V těžkých zápasech nám pomohou, a ještě zkvalitní náš tým.

Ambicí vedení klubu je přímý postup do čtvrtfinále Superligy. Je to v silách mužstva?

Nemůžeme mít jiné cíle. Na jedné straně musíme být pořád pokorní a pracovití, na druhou stranu zdravě sebevědomí. Vše si sedá, tým se sehrává, více tlačíme na fyzickou připravenost hráčů. Víme cíl, cestu k němu známe a jdeme poctivě krok za krokem. Věřím, že budeme také dělat radost fanouškům a znovu zažijeme starou bouřlivou kulisu na vyprodaném Štěrkáči. Taktéž děkuji sponzorům, že nás opět podpořili a můžeme pracovat v kvalitních podmínkách. Myslím si, že pokud si vše sedne a vyhnou se nám zranění, můžeme být černým koněm Superligy. 

Působíte v roli asistenta trenéra slovenské reprezentace a v nedávné kvalifikaci Slovensko porazilo českou reprezentaci. Jaký měl výsledek ohlas, překvapil vás?

Ohlasy byly na Slovensku opravdu velké. Výsledek mě ale nepřekvapil. Pracujeme s kolegou Radkem Mrázkem velmi koncepčně a tohle jsou jen první vlaštovky. Už dříve jsme málem porazili Švýcary, prohráli jsme až gólem v poslední minutě. Takže výhra nad českou reprezentací jednou stejně přijít musela. Cením si hlavně toho, že jsme celý zápas vedli a výhra byla zasloužená. Částečný podíl na tom mají i slovenští hráči hrající zároveň za Otrokovice, takže dvojí radost… Je sice trochu divný pocit stát na soupeřově straně při české hymně, ale i taková je někdy práce trenéra…

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři