Ševčík: Cítím v týmu velký potenciál pro další část soutěže

Na lavičku mužského A-týmu se před sezónou vrátil staronový trenér Karel Ševčík. Ačkoliv působí i u slovenské reprezentace, udělal si během reprezentační přestávky čas a zhodnotil dosavadní průběh sezóny, jak je spokojený s nově poskládaným týmem i co očekává v další části soutěže.

Jakou známku byste dal za první část sezony a proč?

Asi za 3. Povedlo se poskládat za velmi krátké období konkurenceschopný tým, na druhou stranu jsem čekal lepší výsledky daleko dříve. Dlouho si to sedalo, asi jsem netrpělivý… Každopádně tam cítím velký potenciál pro další část soutěže.

Co vás v jejím průběhu potěšilo?

Nepotěšilo mě nic. Tahle část byla hodně psychicky náročná, chtělo to pevné nervy, věřit své práci a svému týmu. Snažil jsem se z hráčů ten tlak sejmout a přenést zodpovědnost jen na trenéra. Výhra je hráčů, za prohrou je vždy podepsaný trenér. Proto málokdy výhry slavím. Je to prostě práce a snažím se ji dělat co nejlépe. Snad těch bezesných nocí po smolných prohrách bude méně…

Panteři vyhráli doma v Superlize po dvou letech. Oddechl jste si hodně?

Tohle jsem neřešil. Je to zajímavé téma pro novináře, ale já věděl, že výhry prostě přijdou.

Několik zápasů jste prohráli, ačkoliv jste v nich celkem výrazně vedli. Čím si tyhle zkraty vysvětlujete?

Je to zcela prosté. Tým je čerstvě poskládaný, potřebujeme spoustu věcí potrénovat. Zápasy byly v rychlém sledu a prostě někteří hráči ještě nebyli na Superligu připraveni. Ty prohry byly z velké části zapříčiněny nezkušeností. Bylo tam hodně individuálních chyb pod tlakem zápasu, tohle postupně eliminujeme.

Vsadil jste na slovenské krajánky. Souhlasíte, že to byla trefa do černého?

Byla to nutnost. Superligový tým jen z vlastních odchovanců neposkládáte. Hledal jsem opravdu důkladně, k dnešnímu dni jsem jednal už s 52 hráči… Podařilo se dát dohromady regionální špičku a samozřejmě jsem využil také slovenských hráčů, kteří hledali angažmá v české nejvyšší soutěži. Souhlasím, že jsem měl docela dobrý odhad na potenciál hráčů.

Ronald Gašparík patří mezi nejproduktivnější hráče soutěže. Čekal jste, že bude takhle vynikat?

Ano, věděl jsem to od začátku složitých přestupových jednání. Šli jsme do toho s vedením klubu a s partnery s tím, že je to rozdílový hráč. Jsem rád, že Rony nezklamal a naplnil očekávání.

Vykopal je zase mezi nejlepšími střelci. Čím je výjimečný, že mu to tak lepí?

Feru jsem měl v týmu již před lety jako talentovaného dorostence. Věděl jsem, že jednou bude hodně dobrý hráč. Má cit pro hru s míčkem, výbornou tahovku, takový štírek.

Obecně ale nechci, aby to vypadalo, že je to jen zásluha pár jednotlivců. Naopak, v týmu máme aktuálně řadu dalších skvělých hráčů, kteří se zlepšují a jsou oporami na svých postech.

Aktuálně držíte 10. místo, které jako poslední zajišťuje postup do předkola play-off. Jak těžké bude jej udržet?

Těžké to bude obecně až do konce téhle sezóny. Superliga je velmi vyrovnaná a každé zaváhání je hned potrestáno. Takže koncentrace každého hráče v každém střídání, zodpovědné plnění úkolů, je to občas doslova válka. Pevně však věřím, že na konci sezóny zažiji v kabině nějaké ty oslavy a snad uděláme radost našim příznivcům. Máme to ve svých rukou…

Superliga má momentálně reprezentační pauzu. Vy budete se slovenským týmem na mistrovství světa. Jak se teď zbytek mužstva připravuje?

Jsem dohodnutý se svým kamarádem Pavlem Gofroněm, který byl v minulosti také superligovým trenérem, a navíc chvíli i trenérským kolegou. Potkáváme se, Pavel chápe principy naší aktuální hry, takže by to neměl být problém. Věřím, že má účast na MS v Helsinkách mě také obohatí novými florbalovými trendy, které bych rád přenesl do našeho klubového prostředí.

Závěrem bych moc rád poděkoval věrným fanouškům za trpělivost s naším nově poskládaným týmem. Věřím, že předvedenou hrou i výsledky vám budeme dělat radost.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy