Sezóna mládežnických kategorií je v plném proudu

Vedle mužské Livesport Superligy se do svých soutěží v průběhu září a října zapojily i všechny mládežnické týmy. V krátkém souhrnu si můžete přečíst, jak si jednotlivé kategorie vedou, včetně komentářů od jednotlivých trenérů.

Přípravka

Start letošní sezóny probíhal pozvolnějším stylem. Florbal si přišlo zahrát hodně nových kluků i holek, a tak jsme měli tréninky ze začátku více hravé a různorodé, aby děti tréninky bavily. Postupem času si florbal oblíbili všichni hráči a hráčky přípravky a začali jsme se tak více zaměřovat na samotnou hru.

"První turnaj nám ukázal, jak na tom po všech stránkách jsme. Na druhém turnaji, sice v okleštěné sestavě, kluci ukázali určité herní zlepšení, na kterém dále pracujeme,“ shrnul současnou situaci v týmu přípravky trenér Vojtěch Trenz.

Fotogalerie přípravky ZDE.

Elévové

Omlazený tým elévků začal sezónu velkým turnajem v Olomouci, který se jim podařilo, bez jediné prohry, ovládnout. V průběhu září do této kategorie přišla také spousta nováčků, kteří mají s florbalem minimum zkušeností. Členská základna v této kategorii je velmi vysoká, více než 35 hráčů, proto jsou děti rozděleny do dvou týmů.

Tým white, složený ze zkušených hráčů, kteří dominovali v přípravce, na prvním turnaji zlínské ligy ukázal, že kluci budou v dominanci pokračovat i ve starší kategorii. Tým black, složený z méně zkušených hráčů a nováčků, i přes prvotní nerozehranost nakonec ukázal, že i oni umí vyhrávat. První velkou zkouškou bude pro tyto dva týmy lednový domácí turnaj Panthers cup 2023. 

"Už se těšíme, že se utkáme s týmy jako Hattrick Brno, Snipers Třebíč nebo dokonce s týmem ze slovenského Trenčína a to v našem, domácím prostředí,“ svěřil se nám trenér týmu Martin Kostka.

Fotogalerie elévů ZDE.

Mladší žáci

V letošní sezóně jsme přihlásili v této kategorii 2 týmy, neboť máme velkou členskou základnu a cílem je, aby si kluci během sezóny všichni dostatečně zahráli. Skupina zkušenějších a vyhranějších kluků letos hraje národní ligu, která zahrnuje vybrané týmy v rámci celé Moravy. Nováčci a kluci, kteří ladí formu, hrají tradiční zlínskou ligu v rámci kraje.

"Účelem bylo, aby všichni hráči odehráli dostatečné množství zápasů a mohli se díky těmto turnajům nadále zlepšovat," konstatoval trenér týmu Aleš Langer.

V národní lize se malým Panterům zatím daří, ovládli z prvních šesti zápasů pět. Všechna utkání jsou velmi vyrovnaná a jsou pro všechny hráče super výzvou. Kluci musí hrát opravdu naplno, aby tyto výborné týmy z Brna a jižní Moravy přehráli a porazili. V rámci zlínské ligy se tým Panterů utkává s týmy z blízkého okolí a také se mu daří. Kluci mají radost ze hry a je na nich vidět postupné zlepšení.

Aktuální výsledky a další program mladších žáků  - národní ligazlínská liga

Fotogalerie mladších žáků ZDE.

Starší žáci

Tým starších žáků byl letos doplněn o několik hráčů z mladší kategorie, protože se zde sešlo málo kluků a bez nich by tým nebyl schopen absolvovat žádné turnaje. Panteři hrají národní ligu, která je rozdělena na 3 výkonnostní koše vždy po 5 týmech. Na základě výsledků tak může každý tým putovat mezi jednotlivými koši nahoru i dolů.

Kluci začali sezónu ve středním koši, kde se jim celkem dařilo, a tak postoupili do nejvyššího koše. Zde nyní měřili síly s nejsilnějšími týmy v lize, hlavně z Brna. Bohužel kvalita týmu na nejvyšší koš nestačila a po čtyřech porážkách se tým vrátil do prostředního výkonnostního koše. 

"V zrcadle aktuálních výsledků a výkonů je potřeba, aby všichni kluci na sobě více zapracovali, přidali si další tréninkové dávky, pak určitě budeme mít lepší šanci svést rovnocennější souboje a urvat nějaké důležité body,“ konstatoval trenér týmu Tomáš Ťopek.

Aktuální výsledky a další program starších žáků v národní lize.

Fotogalerie starších žáků ZDE.

Dorost

V současné chvíli má tým dorostu odehráno osm zápasů. Výkony v zápasech mají vzestupnou tendenci, od prvního turnaje je znatelný pokrok v souhře jednotlivých formací i v taktických záležitostech. Obrovskou oporou týmu jsou všichni tři brankáři, kteří se v zápasech střídají a na každého z nich je spoleh a svými výkony dávají pokaždé týmu dobrý základ pro výhru v daném zápase. Tým dorostenců má za sebou vyloženě povedené zápasy, ale občas se najde i zápas, který týmu vyloženě nesedne. Je tedy třeba zapracovat na koncentraci a na každý zápas být 100% připravený.

"S tréninkovou morálkou i přístupem k tréninku jsem velmi spokojen. Tým zaslouží pochvalu za nasazení, se kterým k tréninkovému procesu přistupuje. Dříve nebo později toto nasazení hráči zúročí i v zápasech a povedou si v nich ještě lépe než doposud,“ věří trenér týmu Jaromír Malina.

Aktuální výsledky a další program dorostenců v 1. lize.

Fotogalerie dorostenců ZDE.

Junioři

Tato sezóna je pro juniory velmi složitá. Velká část týmu je tvořena dorostenci a letní příprava z pohledu docházky také nebyla ideální. 

Nicméně před sezónou jsme si stanovili cíl připravit tým co nejlépe na příští sezónu a na případnou juniorskou extraligu. Dlouhodobý cíl je samozřejmě připravit hráče na mužskou superligu a vychovat naše odchovance. Krok za krokem implementujeme a pracujeme velmi pečlivě na obranném systému, rozehrávce, a hlavně pak na zdokonalení herních činností jednotlivců. Každým tréninkem a zápasem se zlepšujeme, což jsme potvrdili poslední zápasy, kde se nám podařilo již získat 6 bodů ze dvou zápasů. Do té doby jsme všechny zápasy prohráli. 

"Hráče se snažím dávat mimo komfortní zónu a pod tlak, aby se co nejlépe adaptovali na vyšší ligu. Pokud hráči náročné tréninky a celkově tuto sezónu "přežijí", tak věřím, že příští sezónu budeme zase o krok dále. Nicméně musíme být trpěliví a postupovat s pokorou v této dlouhodobé společné práci," shrnul aktuální dění v týmu trenér Pavel Polakovič.

Aktuální výsledky a další program juniorů v 2. lize

Fotogalerie juniorů ZDE.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy