Starší žáci odehráli velice solidní sezónu, ukázali hlavně týmovost a poctivost

V letošní sezóně byl tým starších žáků složen přibližně napůl z chlapců ročníku 2007, kteří po této sezóně postoupí do vyšší kategorie dorostenců, a z ročníku 2008, kteří v této kategorii budou ještě jeden rok pokračovat.

Ligu starších žáků tým Panterů zahájil ve 3. výkonnostním koši, ale již po pár zápasech si s přehledem vybojoval účast v koši vyšším. S osmi vítězstvími v řadě se klukům povedlo probojovat až do nejvyššího výkonnostního koše, kde však narazili na výborně připravené soupeře, se kterými bohužel nedokázali bodovat ani jednou, a opět tak klesli do nižšího koše.

Důležitější ale je, že se v sezoně podařilo jednak implementovat hráče ročníku 2007 do kategorie dorostenců, za kterou v sezoně odehráli vysoký počet zápasů. A stejně tak nejšikovnější mladší žáci měli možnost si "osahat" vyšší soutěž a prokázali, že jsou velkým příslibem do dalších let.

Bohužel, i tato sezona byla více či méně poznamenána různými peripetiemi spojenými s pandemií Covid-19 - jednalo se především o nařízené karantény a s tím související nemožnost se účastnit tréninků a zápasů. Nesehranost s tím spojená a v mnoha případech i nutnost nastoupit do turnajů v improvizované sestavě, bohužel tým starších žáků stály několik bodů, které by jim zaručily příslušnost ve vyšších patrech tabulky. I přes tyto skutečnosti starší žáci odehráli velice solidní sezonu zakončenou na 9. místě tabulky Ligy starších žáků.

Závěrem bychom rádi poděkovali hráčům za spolupráci v celé sezoně a za přístup k tréninkům a zápasům, ve kterých bylo zřejmé, že poctivost, týmovost a vášeň nejsou pro kluky cizí slova.

Rozpis turnajů:

13. – 16. 7. 2022 Prague games https://www.praguegames.cz

  

FOTOGALERIE STARŠÍ ŽÁCI: https://bit.ly/fotogalerie-starsi-zaci-2021

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři