Starší žáci vezou bronz z Bivoj Cup Litvínov

V sobotu 9. září 2023 uspořádal spřátelený florbalový klub Bivoj Litvínov jednodenní turnaj TOP 4 týmů, kdy si pozval do své domovské haly Tatran Střešovice, Bohemians Praha a naše Panthers Otrokovice.

Panteři na tento turnaj složili výběr z týmů Otrokovic, Zlína a Vsetína. Tým byl namixován převážně z kluků ročníku 2010 a mladších, doplněn o tři zkušené hráče 2009.

Všechny čekal náročný den plný florbalu, kdy turnaj odstartoval v 9 hodin soubojem Panterů s Bivoji. Zápas se nesl v přátelském duchu, neboť oba kluby svou rivalitu přetavily v přátelství a na začátku tohoto roku společně vyhrály slavný Gothia Innebandy Cup ve Švédsku. Od té doby se kluci na palubovkách ve vzájemném utkání nepotkali. Zápas byl velmi vyrovnaný, plný bojovnosti a férových soubojů. Po vyrovnané první půli, ale nakonec Bivojové uskočili o 2 góly a utkání vyhráli 4:2.

V druhém utkání nás čekal zkušený tým Tatran Střešovice, tvořený výhradně hráči ročníku 2009 a plný sebevědomí i díky nedávné výhře na turnaji Gorila Cup v Plzni. Panteři se jich ale nezalekli a první část zápasu statečně bojovali, ale bohužel spoustu svých šancí neproměnili. Následně soupeř již utkání opanoval, a nakonec s přehledem vyhrál 10:3.

Pantery ale dvě porážky nezlomily a do závěrečného souboje s Bohemians Praha šli s jasným cílem, a to vítězství a zisk bronzové medaile. Soupeř nás ale zaskočil a brzo jsme prohrávali 0:2. Kluci se ale nevzdali, utkání otočili a dovedli ho do vítězného konce se skóre 7:5.

"Konečná bronzová medaile v této nabité konkurenci je pro nás úspěchem, kluci si turnaj moc užili. Jsme moc rádi, že Bivojové navázali na model jednodenního turnaje 4 vyrovnaných týmů, který jsme si společně zkusili v lednu 2022 v Otrokovicích, pod názvem Panthers Cup. Věříme, že se tento model osvědčil a v tradici budeme dále pokračovat, ať už u nás nebo opět v Litvínově," řekl na závěr trenér týmu Aleš Langer.

Všem klukům za bojovné výkony moc děkujeme a věříme, že cesta do dalekého Litvínova stála za to!

Tým na turnaji reprezentovali: Lukáš Zelík, Jan Ťopek, Jakub Ťopek, Adam Langer, Jakub Kračina, Martin Pšenčík, Jakub Illeš, Tomáš Kulhánek, Tadeáš Fojtík, Adam Martínek, Martin Niklfeld, Filip Janča, Dominik Mahďák, Lukáš Večeřa, Matyáš Boog, Jakub Mikšánek, Lukáš Krčmář, Vojta Orsava.

Trenéři: Aleš Langer, Tomáš Večeřa

Fotogalerii z turnaje najdete ZDE.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři