Střelec Vykopal: Tabulka je letos našlapaná

čtvrtek 31.1.2019 • Redakce

Jedna z mladých tváří, která si říká o stále větší prostor na hřišti František Vykopal se vrací k zápasu proti Vinohradům a vyhlíží závěrečný boj o play-off.

Proti Vinohradům jste rozhodli v první třetině. Co bylo jinak? Většinu zápasů jste letos museli dotahovat.

Zdravím fanoušky Panterů. Myslím si, že jsme šli do zápasu s čistou hlavou. Začali jsme hrát zodpovědně už od první třetiny za stavu 0:0 a ne jak to bývá zvykem probrat se až za stavu 1:3. Pokyny před zápasem zněly jasně, dobrá obrana a střelba. Myslím si, že jsme to splnili, ze sedmi střel na gólmana bylo pět gólových. Doufám, že v dalších zápasech navážeme na podobný výkon jako proti Vinohradům, a že si začátky zápasů už nebudeme nechávat utíkat.

Vstřelil jste první Superligový hattrick v kariéře. Jaké byly pocity, když jste zvyšoval na 7:2? Co Vás to bude stát v kabině?

Tak měl jsem z toho ohromnou radost. Ale pořád to není ono, s mým výkonem jsem nebyl 100% spokojený. Měl jsem tam hodně ztrát a taky jsem nedal pár šancí, co mi spoluhráči připravili. Hattrick beru jako odměnu za dosavadní práci a doufám že nebude můj poslední. V kabině mě to bude stát láhev kvalitní domácí slivovice.

V Panterech nastupujete druhým rokem. Jak aktuálně vnímáte svou pozici v týmu?

Svou pozici v týmu beru tak, že jsem tam mezi nejmladšími a mám se ještě co přiučovat. Od starších hráčů beru zkušenosti a jsem rád za každou radu, co mi dají, za což jim děkuji.

V dalších kolech Vás čekají 2 daleké výjezdy, nejdříve v pátek do České Lípy a poté v neděli do Boleslavi. Co od těchto zápasů očekáváte?

Za mě do České Lípy jedeme pro 3 body, jiná možnost není. Zápas s Mladou Boleslaví bude hodně o fyzičce a taktice. Myslím si, že jsme na tom fyzicky dobře a máme týden na to se připravit na oba soupeře. Když zahrajeme na hranici svých možností, tak můžeme získat za víkend klidně 6 bodů. Musíme zvládnout vstupy do zápasů a nedělat individuální chyby. Se soupeři z čela tabulky hrát umíme.

Vrcholí základní část a zároveň boj o elitní osmičku. Bude se hrát v Otrokovicích play-off i letos?

Tabulka je letos hodně našlapaná. Proto k postupu do play-off bude rozhodovat každý bod. Myslím si, že play-off v Otrokovicích bude i letos. Tým na to máme.

Co byste vzkázal fanouškům?

Děkujeme za neskutečnou atmosféru, co děláte. Jste našim šestým hráčem. Bez Vás by to nešlo. Určitě přijďte fandit i na další domácí zápas který budeme hrát 17.2. 17:00 Proti Liberci, budeme Vás potřebovat.