Szweda: Generační obměna týmu prospěla

Odchovanec Petrovic, který za Pantery bojuje již od roku 2016 se rozpovídal o svých začátcích v klubu a vyhlíží nedělní utkání proti České Lípě.

1. Za Pantery nastupujete od roku 2016, co Vás tehdy přivedlo do Otrokovic?

Zdravím všechny fanoušky Otrokovického florbalu. Určitě bych začal možností zahrát si nejvyšší florbalovou ligu v Česku, a tím i florbalově růst. Taky mou jistou motivací byli a jsou místní fanoušci, kteří jsou známí tím, že jako jedni z mála dokážou naplnit celou halu a vyvolat pořádné Pantherské peklo.

2. Jak moc se za tuto dobu změnil tým? Přece jen družstvo v posledních letech prochází generační obměnou.

Tým se změnil určitě hodně, jak už věkovým průměrem, trenéry, docházkou nebo přístupem na trénincích. Osobně si myslím, že generační obměna určitě týmu prospěla. Když si porovnávám loňskou sezonu a letošní, tak mi přijde, že tým drží opět spolu a nejsou žádné skupinky, za což jsem velice rád.

3. Patříte už ke zkušeným hráčům. Změnila se Vaše role v posledních letech?

Rozhodně změnila, a to jak v šatně, tak i na hřišti. Ze strany trenérů určitě pociťuji větší důvěru než v minulých letech, čímž roste i míra zodpovědnosti na hřišti. Co se týká mojí role v šatně, tak tam už nejsem ten zakřiknutý klučina, který bojoval za Pantery v roce 2016.

4. Studujete na Univerzitě Tomáše Bati. Můžete nám přiblížit Váš obor a čím se jednou budete zabývat?

Jedná se o obor Řízení jakosti na navazujícím magisterském studiu. Jestli se tím budu plně zabývat, to ukáže až samotný čas a zda mě tento obor bude bavit. Každopádně jde o obor, kde se člověk seznámí se statistikou, metrologii, s různými výrobními procesy, či plánováním a řízením v různých podnicích. Uplatnění po studiu je například v managementu kvality nebo jako auditor.

5. Do konce základní části zbývá odehrát 5 kol. Jak jste spokojen s výkony družstva v dosavadním průběhu sezóny?

Tím, že se celkem obměnil kádr, tak můžu říct, že s momentální pozicí jsem v celku spokojený. Samozřejmě jsou zde zápasy, které jsme určitě měli vyhrát, ale věřím, že jsme si z nich vzali aspoň zkušenosti, které zužitkujeme v dalších zápasech a ukážeme všem naši sílu.

6. V neděli se konečně opět představíte na domácím hřišti. Jak moc Vám chyběla domácí kulisa?

Pokud se nemýlím, tak poslední zápas doma jsme hráli někdy před Vánoci, což je opravdu dlouhá doba. O to víc doufám, že florbal chyběl i našim fanouškům a přijdou nás v hojném počtu podpořit, jelikož právě oni jsou naším šestým hráčem v poli.

7. Utkáte se s Českou Lípou, která je známá svou tvrdou hrou. Co musí Panteři udělat, aby mohli myslet na vítězství?

Jednoznačně hrát celý zápas koncentrovaně s velkou zodpovědností do obrany. Taky si musíme vytvořit tlak do brány s chladnokrevným zakončením. V tomto zápase budou velmi důležité naše bloky, jelikož Lípa je známá tím, že se snaží střílet skoro z každé pozice. Těšíme se na všechny fanoušky v neděli v 18:00.


Naši hoši hrají konečně doma, přijďte v neděli na Pantery !!!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři