Ťopek: Jsou důležitější věci než florbal

Předseda Florbalového klubu PANTHERS OTROKOVICE hodnotí předčasně ukončenou sezónu 2019/2020 a přibližuje plány na další ročník.

Sezonu předčasně ukončila pandemie koronaviru. Jak jste vzali tuhle informaci?

Zdravím všechny Pantery. Ukončení jsme vzali jako realitu. A-tým přišel o vrchol sezóny a naše mládežnická družstva o spoustu zápasů. Jsou důležitější věci než florbal. Snad se věci vrátí do normálu, začneme opět normálně žít a trénovat.

Původně jste měli hrát play off bez diváků. Dokázali byste si to představit?

Už od začátku jsme byli raději pro odložení zápasů než je hrát bez diváků. Vláda to nakonec dva dny před uskutečněním utkání vyřešila za nás. Věřili jsme, že bude plná hala a hráči předvedou to nejlepší.  

Sezona neměla vyvrcholení. Neberete ji jako promarněnou?

Těžko se takový ročník hodnotí. Přesto si myslím, že z celoklubového pohledu se podařila spousta věcí. Áčko má konečně svou šatnu, vylepšili jsme zázemí na domácí hale, mládežnické týmy díky partnerům obdržely klubové soupravy, ve kterých reprezentují klub a město, podařilo se stabilizovat realizační týmy u mládežnických kategorií. Organizace domácích utkání a turnajů je v Otrokovicích na nejvyšší úrovni. Všichni lidé, kteří jsou do klubu zapojeni udělali velký kus práce. Za to jim velice děkuji, bez těchto srdcařů by to nešlo.  

Jak sezonu hodnotíte?

S ohledem na výsledky elitních týmů ( muži, junioři, dorostenci ) jako průměrnou. Samozřejmě soupeříme s nejlepšími. Z mého pohledu uhráli, to co měli. Muži září - prosinec odehráli velice slušně, od ledna se trápili, přesto dokázali uhrát zápas v play off a byl jsem velice zvědavý, co by se dělo na Štěrku v domácích zápasech. U juniorů byla škoda, že v září nepostoupili do elitní dvanáctky, poté došlo k odchodu některých hráčů, kteří neměli o soutěž zájem, což mi bylo velice líto. Nakonec odehráli pěknou sérii ve vyřazovací části, kterou sice prohráli 1:2 na zápasy, ale jsem přesvědčen, že v týmu jsou hráči, kteří mohou zabojovat o áčko. Dorostenci se potýkali s odchodem silné generace ročníku 2002. Trenéři Malina - Štourač odvedli skvělou práci a z týmu dostali maximum. Někteří hráči určitě budou tahouny v juniorce. Mládežnické týmy bohužel přišly o velkou část své sezóny, doufám, že se ještě do tréninkového procesu vrátí.    

Už myslíte na příští sezonu?

V aktuální situaci je složité plánovat, ale nemůžeme zastavit úplně. Chceme elitní týmy přihlásit do nejvyšších lig, stejně jako minulou sezónu, ale i v našem sportu je to o penězích. Michal Kvapil obdržel od klubu nabídku pokračovat u áčka, aktuálně čekáme na jeho odpověď. S ohledem na finance budeme stavět tým pro ročník 2020/2021. Chceme samozřejmě kádr udržet a být konkurenceschopní, ale ne za cenu ohrožení fungování klubu. Naši partneři řeší své záležitosti, což je vzhledem k aktuální situaci pochopitelné a teprve uvidíme, na čem budeme. Blíží se doba, kdy každý bude muset ustoupit ze svých nároků. Všem přeji hlavně pevné zdraví a snad se brzy budeme opět potkávat na hale.  

 

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři