Ťopek: Přerušení bylo bohužel jen otázkou času

Předseda klubu a bývalý kapitán Panterů Karel Ťopek popisuje, jak se klub vypořádává se zavřením hal a zároveň hodnotí vstup A-týmu do soutěže.

Soutěže jsou přerušené minimálně do začátku listopadu. Počítali jste s tím?

Epidemiologická situace se od začátku září nevyvíjela dobře a bylo jen otázkou času, kdy k přerušení dojde. Samozřejmě jsme sezónu naplánovali, tak jako by měla proběhnout v normálním módu, ale počítali jsme i s tím, že budeme muset reagovat na aktuální situaci. Snad si do Vánoc ještě zahrajeme.

Jak velký je to problém v přípravě týmů v rámci klubu?

Hlavně je mi líto našich nejmenších Panterů. Sotva začali, tak zase museli skončit a budou muset začínat znova. U těch větších bohužel individuální trénink nebo do tohoto týdne trénink ve skupince nikdy plně nenahradí přípravu celého družstva. Lidé, co mají v klubu na starost organizaci utkání nebo turnajů a administrační činnost taky dostávají zabrat. Vše se naplánovalo, teď se část musela zrušit a bude se plánovat znova, jakmile budeme moci opět hrát. Tímto všem zainteresovaným děkuji za jejich práci. Situace je a bude složitá, ale musíme ji zvládnout. 

Bude Superligové áčko pokračovat v přípravě venku? Pokud ano, tak v jakém modelu?

A - tým má individuální plány, s tím, že se měl od tohoto týdne připravovat společně v 5-ti až 6-ti členných skupinkách ve venkovních prostorech. Bohužel už ani to neplatí. Zbyl už jen individuál nebo dvojičky. Není to ideální, ale když nemůžeme být na hokejce, tak musíme být alespoň fyzicky připraveni až nás pustí zpět do haly. Hlavní tíhu nesou samotní hráči, kdo chce být více než jen řadový člen týmu, tak maká individuálně, i když žádná omezení nejsou. Naopak, teď má každý hráč, a nemyslím tím jen muže, velkou šanci odskočit ostatním, protože tuším, že většina na sobě bude pracovat spíše méně než více. Rád se však budu mýlit. 

Po čtyřech kolech Superligy je áčko bez bodu poslední. Jste hodně zklamaní?

Je to samozřejmě zklamání. Ohledně zápasu s Pardubicemi se však hráčů zastanu, není lehké po 10 dnech v karanténě a jednom tréninku nastoupit do utkání proti týmu, který hrál ostrý zápas a mohl se normálně připravovat. S Bohemians a Vítkovicemi jsme neodehráli špatné zápasy, bohužel však bez bodu. Zklamaný jsem byl především z utkání proti České Lípě, to jsme si při vší úctě k soupeři prohráli sami.

                          (Karel Ťopek - archiv Panthers Otrokovice)

V čem musí tým přidat, aby se vymanil ze dna?

Jednoduše ve všem, ale především v přístupu. Panteři byli vždycky nepříjemným a houževnatým soupeřem, který se rval o výsledek až do konce. Chybí tomu někdo, jako byl Martin Krkoška nebo Jarda Vaněk, kteří by radši umřeli, než aby něco vzdali a dokázali zároveň pobláznit i zbytek týmu. Snad nás v této sezóně čeká ještě velké množství zápasů a naši hráči začnou získávat body.

Nemáte vzhledem k nepovedenému startu sezony obavy o sestup?

Tato hrozba tady vždy byla, je a bude. Týmu stále věřím, ale kluci musí přidat. Za aktuální situace je kádr uzavřený a krom nadějných juniorů do něho nikdo nepřibude. Realizační tým má plnou podporu vedení klubu.

V rámci vládní podpory sportu byla schválená dotace kolektivním sportům. Chybí v něm ale florbal. Co na to říkáte?

Dle oficiálního vyjádření dostaly přednost olympijské sporty. Možná se ještě něco změní, ale teď nám nezbývá než bojovat s prostředky, které máme. Pro všechny florbalové kluby je to stejné. Bojím se však o financování sportu jako takového v příštích letech.

Od nové sezony vedete juniory. Jak velký potenciál v týmu je vzhledem k áčku?

Letošní juniorka není vůbec špatná, Petr Pšenčík a Jan Hrtús už nastupují v základu Superligového týmu. Jinak je jádro tvořeno odchovanci a navíc se přidali i talentovaní kluci z Uherského Brodu, Slovácka nebo Přerova. Všichni v zápasech pracují na 100% a cílem je, aby co největší počet těchto hráčů přešel do mužů do áčka. Je mi líto, že teď nemůžeme trénovat a dál se rozvíjet. Hlavní však je, aby byli všichni zdraví.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy