Týmům přípravek i elévům se sezóna povedla

Díky vysokému počtu hráčů se do hry dostaly dva týmy přípravky, White a Black. Tým White je složený ze zkušených hráčů, kteří příští rok přestoupí do starší kategorie. Tito hráči mají za sebou velké turnaje v Brně, Ostravě a Liberci a svou zkušenost také uplatnili a dívat se na jejich hru byla jen radost. Naopak pro většinu kluků z přípravky Black byla tato sezóna první, tím pádem muselo dojít především k seznámení se, sehrání mezi hráči, pochopení hry a pravidel.

Jestli je někde potenciál, tak je to v tomto týmu White. Kluci vyhrávali jeden zápas za druhým, a to s poměrně velkým skóre. Hráli za přípravku a také za elévky, a i v této kategorii vyhrávali. Pouze elévci ze Zlína a z Bystřice byli nad jejich síly. Za celou sezónu nastříleli více jak 500 gólů… Tito hráči jsou také inspirací pro mladší děti z týmu Black. Tento tým se aktuálně připravuje na velké mezinárodní florbalové turnaje v Praze a v Liberci. Věříme v nějaký úspěch, a to i přesto, že nemáme srovnání s jinými týmy mimo náš region. První turnaj v Praze se hraje 6. – 8. 5.2022, tak nám držte pěsti.

Vzhledem k tomu, že v přípravce Black jsou i děti od 5 let, musely se nejprve naučit pracovat s hokejkou, vést míček a střílet na branku. Postupně také přicházeli noví a noví hráči, a to se taktéž projevilo na turnajích, které hráli. Máme zde hráče, kteří se snaží, pravidelně trénují a i přesto, že herní projev a zlepšení není takové, jak bychom si přáli, musíme je moc pochválit. Dále jsou zde bojovné a srdíčkem hrající děti, které nenechaly soupeře na turnajích vydechnout a nedaly mu nic zadarmo. Určitě se tým nemá za co stydět, jelikož vybojoval i dost vítězných turnajů ve své kategorii, každým měsícem se zlepšuje. Dokonce jsou zde i někteří, kteří již za pár dní s námi odcestují na svůj první velký mezinárodní turnaj do Prahy, protože se u nich podařilo velké zlepšení a pomalu je můžeme zařadit mezi hráče přípravky White, kteří je jistě namotivují a jejich výkon opět poskočí. Škoda jen, že většina hráčů již odchází do kategorie elévků a přípravka bude muset začít tzv. od začátku.

Ani po sezóně však nekončíme a v očekávání vyhlížíme letní velké mezinárodní turnaje, kde bude o medaile bojovat výběr přípravky. Jako první už první květnový víkend pojedeme do Prahy na Prague Floorball Cup a ještě do konce května stihneme NisaOpen v Liberci. V červnu zavítáme opět na Ostrava Cup Junior a do Brna na Open Games. Věříme, že ty těžké zápasy mezi staršími elévky kluky posunou o krok dál a že na těch velkých turnajích se nám tato práce vrátí a dovezeme do Otrokovic i nějaký ten pohár.

Rozpis turnajů:

6. – 8. 5. 2022 Prague Floorball Cup https://www.praguefloorballcup.cz

20. – 22. 5. 2022 Salming NisaOpen https://www.nisaopen.cz

3. – 5. 6. 2022 Ostrava Cup Junior https://ostravacup.cz/junior

23. – 26. 6. 2022 Brno Open Game https://www.opengame.cz

FOTOGALERIE PŘÍPRAVKY: https://bit.ly/fotogalerie-pripravky-2021

  

ELÉVCI

Na začátku sezóny se zdálo, že tato kategorie bude fungovat jen za pomoci kluků z přípravky. Někteří totiž hráli zápas po téměř 2 letech a nováčci zase úplně poprvé. Kluci se ze začátku sehrávali, ale každým zápasem to bylo lepší a lepší. Zároveň přišlo i několik nových hráčů a tým postupně začal fungovat. Snažili jsme se dohnat tréninkové manko, a hlavně herní praxi, která tomuto týmu chyběla asi nejvíce.

Výsledkově to bylo v průběhu sezóny nahoru – dolů, ale nakonec se tým stabilizoval a byl vidět bojový duch i nárůst sebevědomí. Zápas, kde kluci prohrávali už o 6 branek, nakonec dokázali otočit, a ještě minutu před koncem vedli o gól. I přesto, že to byla nakonec „pouze“ remíza, tým ukázal, že dovede bojovat. Je škoda, že sezóna končí, protože věříme, že těch vítězství by bylo víc a víc. O to víc se těšíme na sezónu novou.

FOTOGALERIE ELÉVOVÉ: https://bit.ly/fotogalerie-elevove-2021

  

Chtěli bychom tímto poděkovat rodičům hráčů, kteří dohlíží na docházku a připravenost hráčů na tréninky i turnaje. Máme velkou radost, že děti se na tréninky těší a své nadšení přenáší, jak na nás, tak i své spoluhráče. Máme Vás rádi :-)

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři