Úspěšný Ostrava Cup s bilancí stříbrné a bramborové medaile

Mladí Panteři opět nezklamali a úspěšně bojovali na tradičním turnaji Ostrava Cup, kdy přípravka veze domů stříbro a mladší žáci skončili těsně pod stupni vítězů.

Přípravka

Po vydařených turnajích v Praze a Liberci odcestoval tým přípravky do Ostravy, kterou trenéři pojali jako přípravu na vrchol sezóny, červnový Open Game Brno. Ostrava Cup nabízí stejný formát, a to pětkový florbal, který normálně přípravka nehrává.

Přes počáteční potíže, kdy nemohl odcestovat trenér Martin Kostka a Jana Grivalská Miklíková posílila tým jen na některé zápasy, navíc za nepřítomnosti opor Michala Kostky a Adama Kulhánka, kluci vyrazili vstříc novým zkušenostem.

"Po předchozích sezónách víme, že předělat vnímání dětí na pětkový florbal není jednoduché a zkušenosti z těchto zápasů jsou nenahraditelné. Turnaj se hraje na velkém hřišti, ve formátu 5+1 a ještě na malé brány. To ho dělá extrémně těžký a bylo nám jasné, že si kluci ke konci turnaje sáhnou na dno svých sil,“ řekl trenér týmu Igor Norek.

Kluci začali zápasem proti 1. SC Bohumín 98 a po počátečním zvykání si na malou bránu, kdy soupeře nepustili z jeho poloviny, nakonec duel dotáhli do vítězného konce 6:0. Další následoval souboj s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava zakončený výhrou 17:2.

"Bylo vidět překvapení kluků, kteří byli zvyklí dávat spoustu gólů za zápas, že už si začínají vzpomínat, jak je florbal na velkém hřišti jiný. Opět pro nás nenahraditelné zkušenosti,“ konstatoval Dan Medek, který posílil trenérský tým a svými postřehy byl cenným přínosem.

Skupinu Panteři nakonec vyhráli, když pouze utkání proti silným a velmi urostlým hráčům Vítkovic skončilo remízou 1:1. Tým si připsal i skalp silného a výborně hrajícího Hattricku Brno, a to se skóre 4:1 a následovalo play-off.

Semifinále proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava kluci s přehledem vyhráli 17:2 a čekal je boj o zlato, a to opět proti Vítkovicím. Zápas odehraný na hraně sil, s přispěním horka, únavy a nervozity, ale také plný mnoha zkušeností. Nakonec s výsledkem 3:6 a kluci brali stříbrné medaile.

"Po třech velkých turnajích máme dvě zlata a jedno stříbro a velmi nás těšil zájem trenérů ostatních týmů, kteří naše kluky sledují a chválí za předvedené výkony. Na závěr chceme velmi, ale velmi poděkovat všem hráčům za bojovné výkony a rodičům za skvělou podporu. Všem velké díky za to, že děláte klubu Panthers Otrokovice to nejlepší jméno,“ poděkoval celý trenérský tým.

Přípravka se představila ve složení David Zpěvák, Alex Grivalský Miklík, Tomáš Vajdík, Tomáš Zavadil, Adam Vitáloš, Igor Norek, Dominik Hána, Jan Svoboda, Antonín Josef Babic, Simon Zavadil, Robin Matulík, Ondřej Drábek, Jakub Medek a Kryštof Norek.

FOTOGALERIE

Mladší žáci

Mladší žáci Panterů se po týdnu vrátili na sever Moravy a po čtvrtfinále při premiérovém ročníku silně obsazených Ostravských her obsadili na tradičním Ostrava Cupu nepopulární 4. místo.

"Pro nás ale mělo vzhledem k okolnostem cenu medaile," řekl trenér družstva Aleš Langer. Panteři totiž patřili na turnaji znovu mezi nejmladší, většinu týmu opět tvořili hráči mladšího ročníku 2010 a šanci zahrát si na vícedenní akci místo tří absentujících opor dostali vůbec poprvé další kluci.

Obavy, jestli bude mužstvo konkurenceschopné, rozptýlil hned úvodní duel ve skupině, ve kterém Panteři porazili 4:2 polský reprezentační výběr dívek do 15 let, který o hlavu menší borci v bílém dokonale zaskočili. Páteční program uzavřeli vítězstvím 6:3 nad Frýdkem-Místkem, který porazili i týden předtím. V přímém zápase o prvenství ve skupině pak sice v sobotu ráno podlehli Hattricku Brno 1:13, jak se později ale ukázalo, prohráli se suverénním vítězem celého turnaje.

Do play-off tak šli ze druhého místa a v osmifinále po těžkém boji udolali houževnatý Sokol Rudná 6:3, čímž si zajistili postup do nedělního čtvrtfinále. V něm pak vystřihli Panteři svůj nejlepší výkon a vítěze jedné ze čtyř skupin 1.MVIL Ostrava pokořili 6:2.

Perně vydřené vítězství ale hráčům odčerpalo spoustu sil, které jim potom scházely v semifinále proti fyzicky vyspělejšímu týmu Karviné a po porážce 3:9 se museli zkoncentrovat na zápas o 3. místo s Vítkovicemi.

To se jim povedlo a v asi nejlepším střetnutí celého turnaje, který se stejně jako semifinále hrál na 3x 15 minut, ze sebe vymáčkli maximum. I když se soupeřem, který točil čtyři kompletní pětky, prohrávali už 4:7, dokázal duel dvěma góly ještě zdramatizovat a při závěrečné power play chybělo málo, aby ho poslali do samostatných nájezdů. Škoda, panterský fantom nájezdů Martin Niklfeld v turnaji zlikvidoval všechny čtyři trestná střílení včetně dvou vítkovických.

"Kluci i tak zaslouží absolutorium. Někteří v turnaji posunuli hranici svých možností," dodal druhý z trenérů Tomáš Ťopek, který nyní spolu s Alešem Langerem chystají tým na vyvrcholení letní turnajové sezony – Brno Open Game.

Pantery na Ostrava Cupu úspěšně reprezentovali Martin Niklfeld, Lukáš Zelík, Robin Hasík, Martin Pšenčík, Jan Ťopek, Tadeáš Fojtík, Adam Langer, Jiří Pompa, Jakub Ťopek, Jonáš Konior, Vít Šindelář, Dominik Hutař, Maxmilián Janota, Daniel Matoušek a Jakub Zdráhal.

FOTOGALERIE

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři