Útočník Sovják: Může rozhodovat každý bod

čtvrtek 10.1.2019 • Redakce

Tomáš Sovják, jeden z posledních hrajících pamětníků postupu Panterů do Extraligy se krátce vrátil k premiérovému TV-utkání z Otrokovic a zve fanoušky na páteční utkání proti Znojmu.

V pondělí Panteři poprvé hráli před kamerami ČT Sport doma v Otrokovicích. Co to pro Vás, jako jednoho z posledních Panterů, kteří byli u postupu tehdy ještě do Extraligy, znamenalo?

Jsem rád, že se toho Otrokovice konečně dočkaly a Já mohl být u toho. Hlavně naši fanoušci si to zaslouží, už konečně nemusí jezdit až na Novestu a mohou si hru užívat přímo v našem domácím prostředí.

Co podle Vás utkání rozhodlo? Výkon byl naprosto odlišný od toho, kterým jste se prezentovali v prvním utkání v Ostravě.

Ano, výkon byl o hodně lepší než v prvním zápase v Ostravě. Tam jsme se herně ještě hledali a měli i početnou marodku. U nás jsme předvedli bojovný a velice soustředěný výkon, což utkání rozhodlo.

Jak byste ohodnotil atmosféru na hale? Bezmála 450 fanoušků přišlo podpořit Pantery.

Atmosféra asi jedna z nejlepších za tuto sezónu v nové hale, ale stále bych to nechtěl srovnávat se starým Štěrkovištěm, kde byli fanoušci doslova naším šestým hráčem na palubovce. Věřím, že zlepšenými výkony dokážeme přivést do haly ještě více fanoušků a atmosféra půjde ještě nahoru.

Na obrázku může být: 1 osoba, sportující

Už v pátek se Otrokovice utkají se Znojmem. Jak moc je toto utkání důležité?

Každé utkání je v této fázi sezóny důležité. Tabulka je velmi vyrovnaná a může rozhodovat každý bod. Samozřejmostí by měly být tři body, ale čeká nás tvrdá práce.

Jak aktuálně vnímáte svou pozici v týmu? Společně s Vámi už jen bratři Nagyovi a Matěj Kostka pamatují z hráčů vyprodanou Novestu (Zlín) a postup do Extraligy.

Nejsem úplně ten typ, co by přišel do kabiny a všechny tam zburcoval. Spíš to všechno pozoruji zpovzdálí a snažím se předávat zkušenosti, které jsem mohl prozatím nabýt. S kluky na ten zápas dodnes vzpomínáme a hlavně na ty oslavy, které poté probíhaly. Osobně tento zápas považuji za jeden z nejdůležitějších v mé dosavadní kariéře.

Co byste vzkázal fanouškům před utkáním proti Znojmu?

Aby přišli v minimálně stejném počtu, jako proti Ostravě a udělali modrobílé peklo, tak jak to umí.

Utkání začíná v pátek 11.1.2019 v 19:00 v Městské sportovní hale Otrokovice