Úžasný start roku pro naši mládež, z dětských turnajů vezeme zlato a stříbro!

První lednový týden se stal velmi úspěšným pro naše nejmenší panterské výpravy. Mladší žáci dobyli mekku florbalu, švédskou Gothii a vezou domů zlato. Elévci získali na pražském PFC mini krásnou stříbrnou medaili. 

MLADŠÍ ŽÁCI – GOTHIA INNEBANDY CUP

Největší dětský florbalový turnaj Gothia Innebandy cup, kterého se letos v 15 kategoriích zúčastnilo 411 týmů ze 6 zemí, se konal v termínu 5. až 8. ledna 2023 ve švédském městě Göteborg.

Na zkušenou sem vyrazili i naši mladší žáci, kteří se rozhodli pro spolupráci se spřízněným klubem Bivoj Litvínov, které doplnil i zástupce Zlín Lions, a vytvořili jeden společný tým pod názvem AVALANCHE – CZECH TEAM.

Hlavním cílem bylo změřit své síly s vyhlášenými švédskými týmy, neboť Švédsko je považováno za kolébku florbalu a patří k nejlepším na světě. V kategorii B12, chlapců ročníku 2010, se přihlásilo 55 týmů.

Na začátku turnaje jsme nemuseli bojovat jen s věhlasným soupeřem švédským Pixbem, ale také s časem, neboť jsme se zvládli po cestě na zápas ztratit a dorazili jsme s malým zpožděním. Rozcvičku tak nahradil úprk od tramvaje na halu a kluci se vrhli do zápasu ihned a bez přípravy. Zápas, ale zvládli a slavili první vítězství 7:1.

Přes tyto počáteční komplikace jsme ale základní skupinu suverénně ovládli a po 5 vítězstvích a skóre 67:2, jsme postoupili přímo do sobotního odpoledního osmifinále.

Zde nás čekal vítěz 9. skupiny švédský Bergs IK. Svého soupeře jsme potkali po cestě na halu, kdy nám do zad zpíval vítězný chorál. Po 5 minutách na hřišti jim už ale moc do zpěvu nebylo a naši kluci přehráli urputně bránícího soupeře 8:2.

V pozdních nočních hodinách nás čekala čtvrtfinálová partie s Rytíři z Kladna na nejkrásnější hale turnaje, v Partille aréně. S kluky z Kladna jsme měli nevyřízené účty, když nás loni na turnaji v Plzni vyřadili v semifinále. Zde jsme jim porážku oplatili a po přesvědčivém výkonu 11:3 jsme se dostali do finálového dne.

Ten pro nás startoval v neděli brzo ráno a již v 8 hodin jsme byli znovu na palubovkách, kde jsme se v semifinálovém zápase střetli se Snipers Bratislava. Kluci neponechali nic náhodě a měli zápas celou dobu pod kontrolou. Nakonec zvítězili 7:2 a slavili postup do finále.

Velkolepé finále proti domácímu, švédskému týmu Växjö IBK U na hale Valhalla mělo úžasnou atmosféru. V publiku se mačkalo více jak 500 diváků. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a všichni kluci si po 4denním zápasovém kolotoči museli sáhnout až na dno svých sil. I přesto, že jsme si v druhé polovině vytvořili dvoubrankový náskok 3:1, tak soupeř díky rychlým brejkům před koncem srovnal na konečnou remízu 3:3. Zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. Hrdinou se stal náš brankář Maťa Arazím, který soupeře dokonale vychytal, a i naši útočníci nezklamali, proměnili 3 nájezdy a mohli jsme začít slavit naše největší vítězství!

Pro všechny kluky to byla velká zkušenost a spousta krásných zážitků a pro fanoušky úžasná podívaná! Děkujeme všech hráčům za skvělou reprezentaci klubu a těšíme na další letošní turnaje!

Tým tvořili tito hráči: Lukáš Zelík, Robin Hasík, Martin Pšenčík, Adam Langer, Jan Ťopek, Jakub Ťopek, Adam Martínek, Tomáš Kulhánek, Jonáš Konior (Panthers Otrokovice), Filip Klinkovský (Zlín Lions), Matyáš Arazím, Tobiáš Arazím, Filip Lukáš, Vojtěch Šuta, Daniel Šabaka, Václav Vácha, Jan Zlata, Daniel Froněk, Filip Pipota (Bivoj Litvínov).Trenéři: Tomáš Ťopek, Daniel Froněk a Rudolf Rác.

Fotogalerii z celého turnaje naleznete ZDE.

Výsledky:

Avalanche - Pixbo Wallenstam 7:1

Avalanche - Panthers Praha White 20:0

FBI Tullinge - Avalanche 0:14

Surte IS - Avalanche 0:12

Malmö FBC - Avalanche 1:14

Avalanche - Bergs IK 8:2

Kanonýři Kladno - Avalanche 3:11

Avalanche - Sniper Bratislava 7:2

Avalanche - Växjö IBK U 6:3 (po SN)


ELÉVOVÉ – PRAGUE FLOORBALL CUP MINI

Tým elévku se na poslední chvíli rozhodl zúčastnit lednového turnaje Prague Floorball cup MINI 2023. Do již známého prostředí vyrazil výběr ročníku 2013. Vzhledem k loňskému vítězství na tomto turnaji jsme měli ambice nejvyšší.

Kluci vyhráli základní skupinu bez zaváhání a postoupili do finálové skupiny – tedy do bojů o medaile. Postupně porazili Kladno, TROOPERS a Liberec.

První tým ve finálové skupině byl Chodov. Bohužel klukům to v tomto zápase „nelepilo“ a ač soupeře přestříleli, nakonec prohráli 1:2. Finálová skupina byla velice silná, a tak jsme neskládali zbraně.

Hned druhý den ráno nás čekali silní Black Angeles. Kluci hodili večerní prohru za hlavu a zvítězili 4:2. V posledním zápase proti Plzni jsme urvali vítězství 3:2 a pojistili si druhé místo. Na vytoužené zlato jsme nedosáhli, protože Chodov dokázal vyhrát všechny tři zápasy a zaslouženě vyhrál celý turnaj.

Při vyhlášení nás čekalo ještě jedno velmi milé překvapení. Jako nejlepší hráč turnaje kategorie B13 byl vyhlášen náš hráč Michal Kostka. A ještě jedno ocenění náš tým získal, a to cenu Fair play za přiznání gólu.

Všem děkujeme za účast a výborné výkony.

A musíme poděkovat i rodičům za podporu vytvoření úžasné atmosféry!

Na tomto turnaji nás reprezentovali: Jakub Medek, Igor Norek, Michal Kostka, David Zpěvák, Jan Svoboda, Robin Matulík, Dominik Hána, Simon Zavadil, Tom Zavadil, Dominik Švec, Tom Stuchlík, Ondřej Drábek a Tom Vajdík a trenéři Martin Kostka, Igor Norek a Dan Medek.

Fotogalerii z celého turnaje naleznete ZDE.

Výsledky:

Kanonýři Kladno - Panthers Otrokovice 0:7

Panthers Otrokovice - TROOPERS 5:2

Panthers Otrokovice - FBC Liberec 10:3

Panthers Otrokovice - FLORBAL CHODOV 1:2

BLACK ANGELES 2013 - Panthers Otrokovice 2:4

Gorily Plzeň - Panthers Otrokovice 2:3

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři