Výměna: Nagy a Kostka do Hattricku, Medek a Hronek do Otrokovic

Mezi kluby PANTHERS OTROKOVICE a FbŠ Hattrick Brno proběhl trade. Výměnou za Matěje Kostku a Martina Nagye posílí Pantery David Medek a Matěj Hronek.

„ Věděli jsme, že se tyto odchody dříve nebo později uskuteční. Oba kluci bydlí a pracují v Brně, navíc Martin už poslední sezónu v Hattricku hostoval. Matěj celé roky dojížděl a chápu, že už chce mít trochu klid. Jak Matěj, tak Martin jsou nesmazatelně zapsaní do historie klubu a pro mne osobně budou vždy Panteři, ať už budou mít na sobě jakýkoliv dres. Za vše, co pro florbal v Otrokovicích udělali jim patří obrovský dík. Přejeme jim hodně štěstí v dalším působišti a samozřejmě i životě mimo mantinely," řekl k odchodům předseda klubu Karel Ťopek. 

Matěj Kostka odehrál v dresu Otrokovic 200 utkání v nejvyšší soutěži, ve kterých si připsal 56 branek a 43 asistencí. Ofenzivní bek přišel do Otrokovic v roce 2010 a postupně se prokousával na přední pozice v kádru. Byl u postupu do nejvyšší soutěže před vyprodanou Novestou. Na sezónu 12/13 a část 13/14 si odskočil do Bulldogs Brno, aby se před play off vrátil a zažil s Pantery historickou účast v semifinále nejvyšší soutěže. V dalších letech se postupně stal jednou z hlavních opor mužstva a zároveň se svého času staral o marketing klubu.

„ Děkuji za všechny zážitky a chvíle, které jsem mohl v Otrokovickém dresu zažít! Ať už to byl postup do nejvyšší soutěže, který je mým nejsilnějším sportovním zážitkem vůbec nebo semifinále play-off. Rozhodnutí nebylo pro mě vůbec jednoduché, ale dospěl jsem k závěru, že je čas na nový impuls. Klíčovým faktorem bylo i to, že posledních osm let bydlím v Brně, takže jsem musel na tréninky dojíždět, což bylo pro mě dost náročné. Chci poděkovat všem trenérům, spoluhráčům i činovníkům klubu, které jsem během mého působení v dresu Panterů mohl poznat. V neposlední řadě díky všem fanouškům, kteří nás vždy podporovali. Ta atmosféra, kterou jste dokázali vytvořit byla neuvěřitelná! Všechny zážitky, které jsem tady během těch let mohl prožít, mi navždy zůstanou v srdci," řekl na rozloučenou Matěj Kostka.

Martin Nagy i vinou zranění, která ho bohužel provází, stihl odehrát za Otrokovice celkem 118 zápasů včetně play off v nejvyšší soutěži. Odchovanec Panterů si prošel všechny mládežnické kategorie v klubu a nechyběl u postupu do nejvyšší soutěže a do semifinále přes Chodov. Nejvíce se mu dařilo v sezóně 15/16, kdy zaznamenal 18 branek a 7 asistencí. Mimo jiné se aktivně jako trenér účastnil Panthers kempu a dříve měl v klubu na starost sociální sítě. 

,, Přestože to pro mne vlastně nebude žádná citelná změna, tak je to zvláštní pocit po tolika letech strávených v Panterech “patřit” jinému klubu. V Otrokovicích jsem zažil spoustu nezapomenutelných okamžiků, jako byl třeba postup do Extraligy, který pro mne byl asi to úplně nejvíc! Měl jsem možnost nastupovat v jedné lajně s bratry, poznal jsem spousty skvělých lidí a kamarádů. Nicméně čas plyne a role se mění. Panteři, díky! Přeji ať se vám daří. Budu vám držet palce a zároveň se budu moc těšit na další vzájemné zápasy, kde vám máme z loňska co vracet! P.S. Doufejte ať se mi podaří přemluvit bráchu, aby mi dal ještě šanci při nejmenším srovnat bilanci vzájemných zápasů," uvedl k definitivnímu přesunu Nagy.

Do Otrokovic naopak přichází na přestup útočník Matěj Hronek a obránce David Medek. „ Využili jsme situace, která se nabízela. Trenéři o Matěje a Davida velice stáli. Jsem šťastný, že se rozhodli přijmout výzvu a přidali se k nám. Oba dva to jsou mladí a perspektivní hráči, kteří mají touhu se ukázat. Věřím, že se u nás posunou výkonnostně zase nahoru a budou oporami týmu," uvedl Ťopek k příchodům.

„ Na konci sezóny jsem se rozhodl, že už v Hattricku nebudu pokračovat. V návaznosti na to se mi ozval pan Kvapil a my se společně dohodli. Na spolupráci se moc těším a doufám, že v sezóně dojdeme co nejdál," řekl k nové výzvě Matěj Hronek

„ Z příchodu k Panterům mám radost, jelikož vše na mě zatím působí dobrým dojmem, od přátelských kluků (spoluhráčů) až po vedení, se kterým se mi velmi dobře spolupracuje. Už se velmi těším na sezónu a na otrokovické fanoušky a nezbývá mi nic jiného než makat, abych byl platným členem týmu," okomentoval svůj příchod David Medek. 

S oběma posilami přineseme rozhovory v příštím týdnu. Vítejte v Otrokovicích a ať se daří !!!

  

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy