Začíná Livesport Superliga. Muži hrají na Spartě

Hráči Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE vstupují do nové sezóny. V 1. Livesport Superligy kole zajíždějí do Prahy, kde se v neděli 13. 9. 2020 utkají se Spartou.

Krátce si pojďme připomenout poslední ročník, který se vinou COVIDU - 19 nedohrál. Po velké obměně kádru vstupovali Otrokovice do sezóny s velkými ambicemi. A v první polovině se hráči Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE drželi v horní polovině tabulky, z výsledků můžeme vyzdvihnout domácí výhru na Vítkovicemi nebo dvě vítězství nad Tatranem. Celkově dobrá bilance se zlomila v posledním utkání roku, kdy Panteři na domácím hřišti překvapivě prohráli s Pardubicemi. Od této chvíle sbíraly Otrokovice pouze body za prohry v prodloužení a základní část nakonec zakončily na 7. místě. Do čtvrtfinále play off si naše hráče zvolily Vítkovice. Ve vyřazovací části se stihly odehrát pouze dva zápasy. V prvním utkání celkem jednoznačně zvítězili obhájci zlata z Vítkovic 10:4. Druhé utkání však mělo úplně jiný ráz a Otrokovice se skvěle chytajícím Majrichem vydřely vyrovnání série po výhře 5:4 po nájezdech. Další dvě utkání se měla odehrát v Otrokovicích a vedení klubu naplánovalo na vyřazovací boje návrat na bájné Štěrkoviště. Jak by se série vyvíjela dále, se už nikdy nedozvíme. Za stavu 1:1 musela být sezóna předčasně ukončena.

Mezi ročníky opět došlo ke změnám v hráčském kádru. Trenérský štáb však zůstal v nezměněném složení. Hlavním trenérem bude opět Michal Kvapil, který se tak stal historicky nejdéle sloužícím koučem Panterů v nejvyšší soutěži. Asistent je Miroslav Koníček a o kondici se nadále stará Martin Hála.

V týmu už neuvidíme dlouholetou stálici v brance Radovana Michajloviče, který po mnoha letech přestoupil do FbŠ Bohemians. Tým opustil i Lukáš Pešat a za velmi zajímavou nabídkou odešel do Ostravy. Tam nakonec přešel i Petr Kittel, který se léčil s dlouhodobého zranění a předem avizoval, že nebude v Otrokovicích pokračovat. Po přestupu do Rožnova se poté přesunul do Ostravy. Součástí velké výměny se stal Matěj Kostka a bude tak nastupovat za Hattrick Brno. Poslední ztrátou je Jakub Haša, který zatím přerušil kariéru z důvodu studia.

Panteři počítali i příchody. Na post centra přivedli slovenského reprezentanta Martina Grlického z Bulldogs Brno. Výměnou za Matěje Kostku a Martina Nagye posílili tým obránce David Medek a útočník Matěj Hronek. Po dokončení studia se k týmu opět přidal Peter Nehila. Z líhně Panterů si svá místa v kádru áčka vybojovala hned trojice hráčů. Brankář Matěj Kubíček, obránce Petr Pšenčík a univerzál Jan Hrtús. Za zmínku ještě stojí, že u Petra Koláčného a Filipa Hrabala se změnilo hostování na přestup a jsou tak pevnou částí týmu. Novým kapitánem byl zvolen Lukáš Kvapil.

Sparta loni navázala na předchozí úspěšné sezóny. V základní části se celou dobu držela těsně za velkou trojkou (Boleslav, Chodov, Vítkovice). Po čtvrtém místě po základní části se hráči Sparty potřetí za sebou utkali o postup do semifinále s rivaly FbŠ Bohemians. Po prvním hracím víkendu byl stav série vyrovnaný 1:1. Pak došlo k předčasnému ukončení sezóny.

Sparta má stabilizovaný kádr. Jediným odchodem byl přestup Jana Eckhardta, který v minulém roce nezapsal ani jediné utkání v Superlize, do švédského Hollvikenu. Kariéry přerušili David Ježek a Jan Lang. Velkou posilou je přestup reprezentanta Mikuláše Krbce, který přišel z Chodova. Po dlouhém zranění se navíc vrací Michal Kareš. Jinak tým zůstal pospolu a trenér Ondřej Kašpárek tak dál může spoléhat na brankáře Beneše, kapitána týmu Milana Garčara a v útoku na Lukáše Ujhelyho, Marka Zouzala nebo mladého Matěje Čermáka.

V loňské sezóně oba vzájemné duely ovládla Sparta. V 1. kole na půdě Otrokovic 3:1 a poté doma v UNYP Aréně ve 13. kole po velkém obratu 6:4.  


1. kolo Livesport Superligy ACEMA Sparta Praha vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE startuje v neděli 13. 9. 2020 v 17:00 ( UNYP Aréna )

ONLINE  https://bit.ly/3ieBo3p

VIDEO  https://bit.ly/3hfJUhn


Další domácí zápas odehrají Panteři v neděli 20. 9. 2020 od 18:00 proti Sokol Královské Vinohrady.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy