Červenka: Musel jsem se adaptovat na rychlost Superligy

Nováček v dresu Panterů Vlastimil Červenka se rozpovídal o rozdílech mezi Divizí a Superligou. Zároveň rodák z Kašavy popisuje své florbalové začátky.

Do minulé sezony jste hrál Divizi za Zlín Lions. Jak těžké pro vás bylo zvládnout skok o tři soutěže?

Těžké to určitě bylo. Začalo to hned letní přípravou, ale nejtěžší bylo se adaptovat na rychlost a styl ligy. Na vše máte méně času, musíte se rychleji rozhodovat a také je Superliga svázaná více taktikou.

Vnímáte mezi Zlínem a Otrokovicemi nějakou rivalitu?

Já ji určitě vnímám. V juniorce jsem měl spolužáka co hrál za Otrokovice, takže jsme se ve škole handrkovali kdo vyhraje. A v mužích, když jsme hráli Pohár na průmyslovce proti Otrokovicím, tak tam rivalita byla obrovská, jelikož hodně kluků ze Zlína hrálo dříve za Otrokovice.

Překvapilo vás něco na Superlize?

Ano. Asi nejvíce kvalita některých týmů v popředí tabulky a detaily, které rozhodují zápasy. V divizi když jsem nedal jednu šanci, tak přišla druhá, tady už to tak není. 

Zatím jste dal v superlize jeden gól. Asi nebude těžké si ho vybavit, viďte?

To né no😂. Vzpomínám si na něj, bylo to proti Tatranu ze standartky, kdy jsem se uvolnil před brankou a Fera Vykopal mě parádně našel, stačilo trefit branku.


Nastoupil jste do všech 16 utkání. To jste asi nečekal, že?

To jsem fakt nečekal. Některé zápasy jsem si odseděl, ale to k tomu patří, abych si vyzkoušel nové prostředí, atmosféru a vše kolem, jak to v superlize chodí. V posledních zápasech jsem dostával hodně času ve hře a jsem rád, že mi trenéři věří. Poslední zápasy mě pořádně prověřily a ukázaly mi, kde tápu a na čem mám pracovat, a co zlepšovat.

V posledních třech kolech jste dokonce nastupoval v zahajovací formaci. Co to s vámi dělá?

Moc mě to těší a užíval jsem si to. Díky tomu, že mi trenéři věří, tak se mi i lépe hraje a zároveň mě to motivuje k další práci a zlepšování se.

Pocházíte z Kašavy. Jak jste odtud dostal k florbalu?

Začalo to na základní škole, kdy jsem měl spolužáka a jeho táta trénoval v Kašavě florbal a jednou se mě zeptal, jestli bych to nechtěl zkusit, já to zkusil, chvíli tam jen chodil a pak se mě zeptali, zda bych s kluky nejezdil na zápasy a udělal si registračku. Jelikož jsem v té době hrál ještě hokej, tak jsem odpověděl, že pokud nebudu mít zápas v hokeji, tak  rád pojedu. Tak nějak to začalo.

Jaké máte florbalové plány a sny do budoucna?

Nějaké sny určitě mám, ale ty si nechám pro sebe. Teď se chci hlavně soustředit na přítomnost a letošní sezónu. Mám určité rezervy a tomu bych se chtěl hlavně věnovat. Spíše si přeji, abychom získali co nejvíce bodů a byli co nejvýše v tabulce.


Panter vs. klokan o 5. místo, přijďte v neděli na Pantery !!! Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy