Haša: Štěrk je nedobytná tvrz a budeme ji bránit i v neděli proti Butchis

Letošní útočná posila panterského týmu Jakub Haša, který se vrací do Otrokovic po 4 letech, zavzpomínal na své předchozí působení, zhodnotil dosavadní úspěšnost týmu v sezóně a připravenost na víkendový zápas s Butchis.

V Náchodě jste zvítězili 7:2. Rozhodli jste ve 3. třetině, jak složité utkání to bylo?

Utkání na půdě nováčka nebylo vůbec snadné. První dvě třetiny byly dosti vyrovnané především kvůli naší neefektivitě v zakončení a počtu nepřesností ve hře. Do třetí třetiny nás nastartovala přesilovka a poté už bylo utkání v naší režii.

Trenér Petřík v rozhovorech zmiňuje, že se soustředíte především na svůj výkon, jak vidíš kvalitu týmu?

Pozitivně. Máme kádr, který má na to a chce bojovat o nejvyšší příčky.

Jak rychle sis zvykl na tým po svém letním návratu k Panterům?

Poměrně rychle. Určitě tomu pomohla i spousta staronových tváří, které mám kolem sebe. 😊

Vzpomeneš si na svůj poslední zápas za Otrokovice, tehdy ještě pod trenérem Michalem Kvapilem?

Ano! Bylo to pověstné čtvrtfinále s Vítkovicemi, kdy jsme zvítězili na Dubině po nájezdech a srovnali stav série na 1:1. Vše poté stopla covidová pandemie. Moje poslední superligové vystoupení bylo tedy ukončeno vítězně, a to se nepovede každému. 😊

Druhý zápas po sobě jsi dal branku, je to znamení, že forma stoupá a body budou přibývat?

Pevně v to věřím. Snad k tomu dopomůže nově i noční střelba těžkým pukem.

Na čem je podle tebe, aktuálně nejvíce potřeba zapracovat, aby výkony týmu šly ještě nahoru?

Fyzická stránka se dá posouvat neustále do nesmyslu (zdravím Lukáše) a také více vypilovat náš herní systém, aby nám později přinášel ovoce.

V neděli přijede Butchis, vnímáte, že půjde o zápas týmů ze špičky tabulky?

Máme stejně bodů, takže to bude důležitý zápas. Ke každému soupeři však přistupujeme stejně a soustředěně, abychom na hřišti odevzdali to, na čem během týdne pracujeme.

Řešili jste se spoluhráči, že přijede tým, který ještě loni hrál Superligu nebo to není téma?

Myslím, že to není téma.

Na Štěrkovišti jste letos neztratili ani bod (včetně poháru), čím to podle tebe je?

Aura domácí haly. Štěrk je nedobytná tvrz a my ji budeme bránit dál.

Český florbal bude rozhodovat, jestli se bude v rámci finále 1. ligy hrát ,,malé Superfinále“ nebo obvyklá finálová série. K čemu se přikláníš ty?

Upřímně, jsem spíš na straně Superfinále. Může to být častěji méně spravedlivé než série, ale ta důležitost jednoho zápasu, spojená s ohromnou atmosférou a diváckou kulisou, je něco, co bych chtěl zažít.