Hráči Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE se v neděli představí na Tatranu

sobota 12.1.2019 • Redakce

Tipsport Superliga pokračuje opět v neděli. V rámci 20.kola základní části cestují Panteři do Prahy.

Po úspěšné sérii proti moravským celkům, kdy Panteři dokázali naplno bodovat, je čekají zápasy proti týmům z Prahy. Nejdříve je čeká výjezd do legendární STODOLY, kde domácí utkání hraje Tatran Teka Střešovice.

V letošním ročníku se Panteři s Tatranem utkali už ve 4.kole základní části Tipsport Superligy. Po velkém boji si hosté ze Střešovic nakonec odvezli 2 body za výhru 4:3 po nájezdech. Nutno však říct, že po většinu utkání tahali Panteři za kratší konec. Alespoň bod domácím Otrokovicím zajistil vyrovnávací brankou tehdy ještě zdravý Lukáš Uhrinovský a to ještě musel v poslední vteřinách základní hrací doby brankář Michajlovič vytáhnout jeden ze svých zázračných zákroků.

Tatran letos prožívá nevyrovnanou sezónu. Přesto zatím v poklidu drží místo v elitní osmičce s dostatečným bodovým náskokem před svými pronásledovali. Družstvo pod vedením legendy českého florbalu Milana Fridricha dokáže porazit papírové favority, jako byly třeba výhry na Chodovem nebo Boleslaví. Zároveň však Střešovice dokáží vybouchnout se slabšími týmy. Příkladem může být poslední odehrané kolo, kdy Tatran v pátek prohrál na půdě Ostravy 1:8. Omlazený tým Tatranu se spoléhá především na stále mladé reprezentační útočníky. Marek Beneš úspěšně kráčí ve stopách svého otce Luďka, aktuálně je neproduktivnějším hráčem Střešovic a podle mnohých je jen otázkou času, kdy se vydá do elitních zahraničních lig. Hned v závěsu je Filip Langer, který se přes svůj nízký věk také dostal na MS 2018 a většina odborníků mu předpovídá velkou florbalovou budoucnost. Aktuálně drží Střešovice před Pantery a Bohemians 6.místo se ziskem 29 bodů.

Panteři úspěšně zvládli moravskou misi. Proti Brnu, Ostravě a Znojmu brali všechny body. Série 3 výher za sebou opět vrátila Pantery do elitní osmičky. V posledním utkání dokázali i ne přes vydařený výkon přetlačit Znojmo. Tomáš Sovják dokázal vstřelit 2 branky, Lukás Pešat potvrdil svou roli tvůrce hry a připsal si 2 kanadské body za 2 přihrávky. František Vykopal natáhl počet utkání, ve kterých dokázal skórovat už na 4. V kádru Panterů došlo ke změnám. Po zápase se rozloučil se svými spoluhráči Marek Švajný, který posílil Chodov. Martin Nagy musí na operaci a sezóna pro něj skončila. Brankář Jaromír Malina se z časových důvodů na vlastní žádost přesunul do b-týmu. Panteři chtějí do play-off a každý získaný bod z Tatranu se bude počítat. Zatím se Panteři drží na 8.místě s 25 body.

Všichni fanoušci Panterů žijící v Praze, přijďte v neděli podpořit Pantery!!!

Utkání začíná v neděli 13.1.2019 v 18:00 v STODOLA Aréna Střešovice

TEXT 📝 👉 https://bit.ly/2D5u9Ja

VIDEO 🖥️ 👉 https://bit.ly/2AHPbM9