Kvapil: Mrzí nás ztráty s Libercem a Hattrickem

Hlavní trenér Michal Kvapil hodnotí aktuální postavení v tabulce. Popisuje změny v kádru a vyhlíží sobotní zápas proti Chodovu. 

Máte za sebou prvních deset kol. Jste spokojení s pátým místem a ziskem 18 bodů?

S pozicí v tabulce jsme prozatím spokojeni. S počtem bodů je to půl na půl. Myslím, že jsme mohli mít i více bodů. Určitě nás mrzí ztráty bodů s Libercem i s Hattrickem, kdy jsme měli bodovat naplno.

Na čtvrté Vítkovice ztrácíte bod. Myslíte na první čtyřku, nebo se spíše díváte za sebe?

První čtyřka je velmi silná a my prozatím hráli jen s Vítkovicemi a první kolo se Spartou. Bod na Vítkovice je pro nás motivace. Přesto chceme jít stále zápas od zápasu. Být v tabulce, co nejvýše je však motivující. Tabulka je velmi vyrovnaná a každý bod je důležitý.

Za pochodu měníte herní styl. Jak ho hráči zvládají?

Pracujeme na tom na trénincích, určitě jsou tam však ještě rezervy. Zaměřujeme se aktuálně na obrannou činnost. Chtěli bychom se vyvarovat individuálních chyb a zbytečných ztrát míčku. Kluci si zvykají, chce to čas a neustále pracovat.

Jak se jeví posily? Naplňují očekávání?

Je vidět, že se už zapracovali a věříme, že ukáží svou sílu. Filip Hrabal ukázal své střelecké dovednosti, už dvakrát rozhodl prodloužení. Petr Koláčný je mladý hráč, odvádí spolehlivé výkony a věříme, že se brzy taky prosadí a doplní střelce. Martin Ďuriška teď dostal více prostoru a myslím, že i on plní naše očekávání a je platným hráčem. Vlasťa Červenka na své pozici centra velice dobře zastoupil zraněného Lukáše Petříka.

S týmem se rozloučili Kostolány, Nehila a Čevela. Bude kádr užší, nebo ho někým doplníte?

Kluci se z různých důvodů rozhodli skončit, určitě nás to mrzí, ale respektujeme to. Přes přestávku jsme řešili jestli doplníme tým o hráče podobného typu nebo necháme kádr v současném složení. Aktuálně jsme doplnili počet o juniory, kteří dostali šanci v Poháru. Hráli v podstatě celý zápas a rozhodně nezklamali.

Dvakrát dostal od začátku šanci mladý brankář Majrich a pokaždé vychytal vítězství. Překvapilo vás, jak se zhostil příležitosti?

Kevin se hodně zlepšil, jak na tréninku, tak i v zápasech. Rozhodli jsme se mu dát větší prostor a věříme mu. Určitě se do brány v dalších zápasech dostane. Je dobře, že máme dva vynikající brankáře, kteří se dokáží zastoupit a tvoří tak silnou brankářskou dvojici.

Na čem jste v reprezentační přestávce pracovali především?

Pracovali jsme na obranné činnosti a také na držení míčku. Cílem je nedělat zbytečné chyby. Samozřejmě jsme zapracovali i na fyzické kondici a týmové pohodě. Zkoušeli jsme přesilové hry, které nám zatím moc nevychází a určitě je musíme zlepšit.

Po pauze vás čeká doma Chodov. Co čekáte od zápasu proti třetímu týmu tabulky?

Program po přestávce je náročný. Ve středu jsme hráli Pohár a v sobotu jdeme na Chodov. Bude to těžké utkání a my se musíme soustředit na každou minutu. S takovým týmem se nesmí vypustit jediná vteřina, soupeř kalibru Chodova je umí potrestat. Naopak si musíme věřit a jít do zápasu, jako jsme šli proti Vítkovicím - prostě chceme vyhrát. 


Doma proti Chodovu, přijďte v sobotu na Pantery!!!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři