V sobotu přijede Chodov

Po reprezentační přestávce se opět rozbíhá Superliga. Pantery čeká série proti silným týmům. Nejdříve se doma utkají v sobotu 16. 11. 2019 od 18:00 s FAT PIPE FLORBAL CHODOV.

Chodov patří poslední roky ke špičce klubového florbalu u nás. Důkazem toho jsou i mistrovské tituly z let 2016 a 2017. Loni tým z Prahy obsadil po velkém boji na konci základní části nakonec 3. příčku a do play off si vybral tým Ostravy. Ostrava tehdy posílená veteránem Alešem Zálesným kladla pro mnohé překvapivě velký odpor. Nakonec však zvítězil favorit série 4:2 na zápasy a postoupil do semifinále, kde se střetl s Mladou Boleslaví. I tato série nakonec byla svým způsobem překvapivá. I přes vyrovnané výsledky nakonec slavilo postup do Superfinále družstvo z města automobilů. Chodov tak nakonec celkově skončil na 4. místě.

Přes léto se v týmu, který už dlouhé roky vede trenér David Podhráský, až tak moc neudálo. Kádr je dlouho pospolu a spíše než na hledání posil se Chodov soustředil, aby se mu hráči uzdravili. Přesto se po sezóně rozhodla ukončit svou dlouhou a úspěšnou kariéru pravděpodobně největší a nejvyšší legenda klubu, brankář Jan Barák. V týmu nepokračuje ani univerzál Marek Švajný, který posílil Chodov před loňským play off právě z Otrokovic. Jako náhradu za končícího Baráka si trenér Podhráský vyhlédl v konkurenčním Tatranu brankáře Michala Rebra. Jinak tým doplnili hráči z juniorky, která je v Chodově na vysoké úrovni.

Chodov disponuje velmi silným kádrem. Mezi hlavní tahouny patří především střelec a reprezentant Tom Ondrušek, kterého doplňuje Marek Vávra nebo další reprezentant Mikuláš Krbec. V útoku se stále prohání i bývalý útočník Otrokovic Marek Matejčík. V obraně se trenér Podhráský spoléhá na svého mladšího bratra Michala, Martina Pražana nebo Tomáše Sýkoru. Zkušené hráče doplňují mladí, draví hráči jako Martin Řezáč, Ondřej Vošta nebo Šimon Doubek. Novým kapitánem Chodova je od této sezóny Martin Koutný. Sobotní soupeř Otrokovic zatím jede podle plánu. Sice překvapivě prohrál s nováčkem Black Angels, ale v posledním kole si před reprezentační přestávkou vyšlápl na Mladou Boleslav, kterou porazil v televizním utkání 4:3. Chodov zatím stíhá špičku tabulky a aktuálně se drží na 3. příčce s 23 body.

Panteři nechali zapomenout na výbuch proti Liberci a mají 3 výhry za sebou. Nejdříve si vyšlápli na Vítkovice ( 5:4sn ), poté v prodloužení vyhráli v České Lípě ( 4:3p )  a v posledním kole získali všechny body na půdě Black Angels ( 6:5 ). V sobotu je čeká další velká výzva proti neoblíbenému soupeři. Tým Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE se nachází na 5. místě se ziskem 18 bodů. 


Doma proti Chodovu, přijďte v sobotu na Pantery!!!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři