Muži hrají v sobotu ve Vítkovicích

A-tým se v sobotu představí v rámci 7. kola základní části Livesport Superligy na půdě zatím neporažených Vítkovic. 

Vítkovice v loňské nedohrané sezóně skončili po základní části na 2. místě. Do čtvrtfinále play off si rytíři vybrali právě Otrokovice. Ve vyřazovací části se stihly odehrát pouze dva zápasy. V prvním utkání celkem jednoznačně zvítězili obhájci zlata z Vítkovic 10:4. Druhé utkání však mělo úplně jiný ráz a Otrokovice se skvěle chytajícím Majrichem vydřely vyrovnání série po výhře 5:4 po nájezdech. Za stavu 1:1 musela být sezóna předčasně ukončena.

Hlavní trenér Pavel Brus se musel vypořádat s několika odchody. Reprezentant Josef Rýpar se rozhodl vyzkoušet angažmá ve Švédsku a zamířil do Linköpingu. Hrající legenda Lukáš Hrubý se rozhodl odejít ze Superligy a pokračuje ve Slovanu Havířov. Své angažmá ve Vítkovicích ukončil i Lukáš Řezanina a zamířil zpět do rodných Košic. Mladíky Kryštofa Malinu a Lukáše Herblicha pustily Vítkovice do konkurenčního FBC Ostrava. Brankářská dvojka Petr Gurkovský zamířil za větším vytížením do Slovanu Havířov. Vítkovice však dokázali přivést staronové sváře a podle mnohých ještě posílit. 

Z Chodova získali zpět Marka Matejčíka a svou druhou šanci u Pavla Bruse dostal i Marek Švajný. Oba zmínění hráči zanechali v minulosti výraznou stopu při svých angažmá v Otrokovicích. Navíc rytíři vykoupili z FBC Ostrava Matyáše Šindlera. Náhradu za Gurkovského získali v mladém brankáři Michalu Bartoňovi, který přišel z Gullivers Brno.

Vítkovice patří k jednomu z mála týmů, který odehrál plný počet utkání. Nutno podotknout, že rytíři zatím prochází Superligou jako nůž máslem a připisují si pouze výhry. Kouč Pavel Brus se aktuálně může opřít především o teprve 19ti letého Rostislava Gattnara, který v 6 utkáních získal 15 kanadských bodů. Zdatně mu sekundují Matyáš Šindler nebo reprezentant Adam Delong. Na soupisce najdeme i další velmi produktivní hráče, jako je Lukáš Hájek, Jan Šebesta nebo ofenzivní obránce Jakub Hubálek a další. Kapitánem je nestárnoucí Tomáš Sladký. Vítkovice s 18 body za 6 vítězství okupují 1. místo v tabulce.

Otrokovicím se po karanténě rozjezd do Superligy nepovedl. Po mdlém výkonu proti Pardubicím, venkovní porážce od Bohemians, nestačili doma kvůli špatnému zakončování svých až stoprocentních situací na Českou Lípu. Na kontě Panterů tak v kolonce získaných bodů zatím svítí smutná nula. Dobrým výkonem na Dubině se mohou naši hráči odrazit k lepším zítřkům. 


7. kolo Livesport Superligy 1. SC TEMPISH Vítkovice vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE startuje v sobotu 10. 10. 2020 v 17:00 ( SC Dubina)

ONLINE  https://bit.ly/3lkXLFx

VIDEO  https://bit.ly/34vLE1M


Další domácí zápas odehrají Panteři v neděli 18. 10. 2020 od 18:00 proti TJ Sokol Královské Vinohrady. (dohrávka 3. kola - bez diváků)

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy