Muži zakončí základní část na Chodově

Hráči Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE s jistou účastí v play off zakončí základní část Superligy florbalu na půdě Chodova.

Už v listopadu se odehrálo první střetnutí mezi Otrokovicemi a Chodovem. Po dvou vyrovnaných třetinách, kdy na světelné tabuli svítilo vyrovnané skóre 1:1 se nakonec radoval hostující tým z Prahy, který ovládl poslední třetinu poměrem 5:1 a nakonec tedy po zásluze zvítězil 7:2.  Nejvíce potíží dělal Otrokovicím reprezentační obránce Tomáš Sýkora, který si připsal celkem 4 body za 1 branku a 3 přihrávky.

Chodov dlouhodobě patří k nejlepším týmům Superligy a svou příslušnost k elitě v poklidu obhajuje i letos. Před závěrečným kolem je jasné, že skončí v tabulce na 3. místě a defacto už o nic nehraje.

Svěřenci Davida Podhráského přesto dokáží překvapit na obě strany. Letos se už párkrát stalo, že tým z Prahy dokázal překvapivě ztratit doby s týmy, které by měl bez problémů porážet. V poslední době například v prodloužení s Vinohrady. Na druhou stranu je Chodov jediný tým, který dokázal obrat o body suverénní Boleslav, doma ji porazil a venku podlehl v TV utkání až po samostatných nájezdech. Ofenzivně laděný tým se spoléhá na osvědčená jména. Bodově se nejvíce daří Marku Vávrovi a Tomovi Ondruškovi. Doplňuje je odchovanec Ústí nad Labem Mikuláš Krbec nebo velmi zkušení borci jako je Tomáš Sýkora nebo Ondřej Mikeš. Zapomenout nesmíme ani na Marka Matejčíka nebo Marka Švajného, kteří svého času hráli i za Otrokovice. Na Chodově se v posledních sezónách netají nejvyššími cíli a letos tomu nebude jinak. Náš nedělní soupeř skončí po základní části na 3. místě.

Panteři prožili základní části jako "nebe a dudy". Stroj, který v první polovině základní části překvapoval své soupeře, získával body a v domácím prostředí bavil svou hrou fanoušky se před Vánoci zasekl a od té doby se nerozjel. Výsledkem je série 7 porážek a 3 získané body za prohry v prodloužení. Přes tuto černou sérii jsou Otrokovice opět v play off, což bylo základním předsezónním cílem. Vděčit mohou především svým výkonům v první polovině sezóny a velkému počtu nahraných bodů, který jim zajistil klid před posledním kolem. Po zápase se svěřenci Michala Kvapila dozví svého soupeře do vyřazovacích bojů. Předtím je ještě čeká velká výzva, naladit svou hru směrem k play off proti týmu z TOP 3. Tým Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE se před posledním kolem nachází na 6. místě s 33 body na svém kontě.

Utkání 26. kola Superligy florbalu FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE startuje v neděli 1. 3. 2020 od 17:00 (SH Jižní Město)

Další domácí zápasy odehrají Panteři o víkendu 14. - 15 3. 2020. 1/4 Finále Play Off. Sledujte další info na www.panteri.cz