Panteři dnes hrají v Ostravě. Od 19:30 na ČT Sport

Hráči Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE se letos podruhé představí před kamerami ČT Sport. Od 19:30 je čeká souboj o play off proti FBC ČPP Ostrava.

V prvním střetnutí, které se hrálo v rámci 14. kola základní části Superligy na začátku prosince, byly úspěšnější Otrokovice, když skvěle zvládly především závěrečnou třetinu. Nakonec z toho bylo vítězství 8:3. Bodově táhl domácí tým za výhrou především Filip Hrabal. který si připsal branku a 2 asistence.

Ostrava neprožívá dobrou sezónu a zdaleka nemá nic jisté. Leccos už mohla naznačit brzká výměna hlavního trenéra, kdy byl Karel Ševčík už po prvním kole nahrazen Tomášem Svačinkou.

Přesto se tým po většinu základní části nacházel za hranou postupu do play off, a proto se vedení Ostravy pokusilo těsně před koncem přestupního období o posílení kádru. Z této snahy vzešly příchody dvou útočníků. Prvním je Wojciech Malajka, který v Ostravě již dříve působil a tamní prostředí velmi dobře zná. Druhým je mediálně probíraná akvizice z Finska, kdy se podařilo přivést Panu Kotilainena, bratra slavnějšího Petera. Od tohoto hráče si FBC hodně slibuje. Jinak se trenér Svačinka opírá především o výkony obránce Jiřího Bauera a produktivního dua Sládek - Šindler. Ostrava se tři kola před koncem základní částí nachází na 12. místě s 23 body.

Panteři ještě nemají jisté play off. To mohou potvrdit právě v Ostravě. Po velmi vydařené podzimní části sbírají Otrokovice od ledna body pouze za porážky v prodloužení. V posledním zápase nebodovali hráči Otrokovic vůbec, když doma před 486 diváky nestačili na Mladou Boleslav. Svěřence hlavního trenéra Michala Kvapila čeká velká výzva. Ukončit čekání na výhru v roce 2020 a s předstihem si zajistit vyřazovací boje. Tým Hu-FA PANTHERS OTROKOVICE drží 6. místo se ziskem 33 bodů.

Utkání 24. kola Superligy florbalu FBC ČPP Ostrava vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE startuje v pondělí 17. 2. 2020 od 19:30 (ČPP Aréna Ostrava)

Další domácí zápas odehrají Panteři v neděli 23. 2. 2020 od 17:00 proti Black Angels.