Muži v Ostravě play off nepotvrdili

Po hodně nevydařené první třetině se už tým Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE nedotáhl a a odvezl si vysokou porážku 10:4.

Superliga 2019/2020, 24. kolo TV-utkání, po 17.2.2020, ČPP Aréna Ostrava
FBC ČPP Ostrava
PANTHERS OTROKOVICE B
10:4
5:1, 1:2, 4:1

FBC ČPP OSTRAVA - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 10:4

branky: 3. Jiří Bauer, 10. Panu Kotilainen, 11. Wojciech Malajka, 12. Matyáš Šindler, 16. Panu Kotilainen, 33. Wojciech Malajka, 42. Michal Sládek, 48. Dominik Klimscha, 49. Dominik Klimscha, 58. Jan Daniš - 19. Ladislav Gál, 31. Jakub Haša, 33. Matěj Kostka, 43. František Vykopal; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 3:2; využití: 2:1; diváků: 261; zásahy brankářů: Štěpán Laja 15 - Radovan Michajlovič 10; po třetinách: 5:1, 1:2, 4:1;

Sestřih branek:

FBC ČPP Ostrava: Laja (Kolajta) - Bauer, Lipový, Juhaňák, Kašík - Sovják, Malajka, Kotilainen, Klimscha, Stejskal, Šindler, Eichner, Daniš, Sládek, Posselt, Flašar, Dohnal, Zapletal
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Kostka, Zimmer, Nagy, Pšenčík, Szweda, Koláčný - Pešat, Gál, Vykopal, Haša, Petřík, Kvapil, Hrabal, Červenka

Zatímco na podzim doma Ostravu florbalisté Hu-Fa Panthers porazili 8:3, v pondělí v její hale před kamerami stanice ČT sport podlehli vysoko 4:10. Panteři prohráli šestý duel po sobě, podruhé v řadě navíc inkasovali dvouciferný počet branek.

Hosté ztratili utkání na severu Moravy už v úvodní třetině, ve které v rozmezí 3. a 16. minuty dostali pět gólů. Přestože Gál s Hašou snížili na rozdíl tří branek, blíže se Panteři k soupeři bojujícímu o záchranu nedostali. Třetí dějství prohráli 1:4, Ostravě stačilo na deset tref pouhých dvacet střeleckých pokusů.

Panteři sice zůstali v Superligové tabulce šestí, ale ani dvě kola před koncem základní části nemají pořád jasný postupu do play off. Nejistoty se mohou zbavit v nedělním předposledním kole, pokud doma od 17 hodin porazí Black Angels.

Komentář trenéra hostí pana Michala Kvapila: První třetinu jsme zůstali v šatně a Ostrava nás tvrdě potrestala. Opět jsme měli hodně ztrát a domácí z brejků trestali. Nevyužité přesilovky a hra ve předu tam jsme v křeči. Máme dva zápasy abychom s tím něco dokázali udělat. Domácí byli dnes lepším týmem a zaslouží si body.

Komentář trenéra domácích pana Tomáše Svačinky: Dneska skvělý výkon celého týmu. Do puntíku jsme plnili to, co jsme si řekli v přípravě a na tréninku. Trošku hluchá druhá třetina, kdy soupeř musel hrát aktivněji a dostával nás pod tlak. Ve třetí třetině jsme měli hru pod kontrolou a zúročili to góly. Žijeme, jedeme dál. Děkuji soupeři, divákům a rozhodčím.

Další domácí zápas odehrají Panteři v neděli 23. 2. 2020 od 17:00 proti Black Angels.