Panteři můžou zachránit superligu o víkendu v domácím prostředí

Po dvou vítězstvích v Pardubicích pokračuje play-down dvěma zápasy v Otrokovicích, kde můžeme završit záchranu superligy. Sobotní duel se hraje v hale na Štěrkovišti od 18 hodin, nedělní začne v 16 hodin. 

Zveme všechny fanoušky na zápasy. Přijďte Pantery podpořit, vytvořit skvělou atmosféru a společně ukázat, že do superligy patříme!

Papírové předpoklady mírně favorizovaly Pardubice, které vyhrály oba vzájemné zápasy v základní části, v play-down se ale zatím role obrátily. V prvních dvou utkáních jsme si vytvořili v úvodních dvou třetinách výrazný náskok, který Pardubice v třetí části mohutně stahovaly. První zápas rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých zlikvidoval brankář Kohút všech šest střel a po trefě Vykopala jsme slavili vítězství 9:8. Druhý duel jsme pak zvládli 7:4.

Kohút chytá v sérii s úspěšností zákroků 79 %, pardubický brankář Haleš vykazuje o 7 % nižší, což je zatím určující faktor. Východočeši přitom spoléhají na svoji elitní lajnu, Šmíd posbíral 8 bodů (4+4), veterán Zozulák se podílel na 6 bodech (3+3).

Panteři rozdělili branky mezi více hráčů, v prvním zápase se zapsalo do střelecké listiny sedm, ve druhém šest. Svoje první branky v sezoně dali Martin a David Ležatkovi, kteří se vrátili do týmu po roční pauze na play-down.

Z hlediska disciplíny je na tom lépe soupeř, který měl jen dva vyloučené hráče, zatímco my čtyři. Jedinou přesilovku využily Pardubice.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy