Panteři se vracejí do superligy dvojzápasem s Pardubicemi a Vítkovicemi

Po měsíční reprezentační přestávce vyplněné mistrovstvím světa ve Švýcarsku naskočí A-tým PSG Panthers Otrokovice znovu do superligového kolotoče a to hned dvěma zápasy v rozmezí 48 hodin. Ve sváteční čtvrtek zavítají Panteři k televiznímu utkání do Pardubic (přímý přenos na ČT sport od 17.00 hodin), v sobotu přivítají od 18 hodin na Štěrkovišti Vítkovice.

První část sezony Panterům nevyšla, po 8 kolech jsou s bilancí 1 výhry, 7 porážek, 5 bodů a skóre 40:59 na předposledním místě. Těsně před šampionátem doma podlehli Liberci 5:6 v prodloužení, přestože ještě v 59. minutě vedli o dva góly. Na MS zastupovala klub čtveřice slovenských reprezentantů a asistent trenéra Karel Ševčík. Z hráčů se představili brankář Adam Kohút, Samuel Kelemen, Peter Nehila a Ronald Gašparík, který byl s 15 body (8+7) devátým nejproduktivnějším hráčem turnaje. Slováci obhájili loňské 7. místo.

Pardubice jsou o dva body před Pantery, když zaznamenaly dvě překvapivá vítězství doma nad Vítkovicemi a v hale Black Angels, se kterými jsme na jaře vypadli v předkole play-off. Tým táhne 18 bodová dvojice Adam Šmíd - Martin Zozulák. Druhý jmenovaný se kvůli zdravotním problémům přesunul v předchozích dvou sezonách na střídačku v roli trenéra, teď se v 35 letech opět zapojil naplno do hry. Sokoli se mohou spolehnout také na podporu fanoušků, s průměrem 613 diváků mají nejvyšší domácí návštěvnost v soutěži.

Pardubice patří mezi oblíbenější soupeře Panterů, ze 20 vzájemných utkání v základní části vyhráli 13, na východě Čech uspěli sedmkrát.

( klikni na banner a sleduj živě )

Výrazně horší bilanci mají Panteři s Vítkovicemi, z 22 utkání základní části je zdolali všehovšudy třikrát (vždy doma) a také tentokrát budou Ostravané favority, byť právě s Pardubicemi překvapivě klopýtli. Jinak drží průběžné 2. místo a vysoce aktivní skóre 73:32. Stříbro na mistrovství světa pomohli vybojovat Adam Delong, Matyáš Šindler, Jiří Besta. Vítkovice se mohou v této superligové sezoně pochlubit vůbec nejvyšší úspěšností střelby (33 %) a jako jediný tým ubránil všechna oslabení.

!!! KUPUJTE ONLINE VSTUPENKY NA TICKETPORTAL.CZ ZDE !!!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři