Pešat: Motivovalo mě, když všude psali, že budeme hrát o sestup

Tahoun Panterů Lukáš Pešat se rozpovídal o posledních zápasech i zítřejším utkání ve Vítkovicích.

Po 20 kolech se nacházíte na 6. místě. Jste s aktuálním umístěním spokojen?

Zdravím všechny fanoušky Panthers. Střední část tabulky je hodně vyrovnaná, takže mě spíše mrzí zbytečné ztráty bodů ze zápasu, které jsme si prohráli vlastními chybami. Věřím, že v play-off ukážeme větší sílu, než v základní části.

Před sezónou omlazený a podceňovaný kádr aktuálně drží s náskokem místo v play off, měl jste ze sezóny obavy?

Abych řekl pravdu, ze sezóny jsem strach vůbec neměl. Znal jsem kvalitu kluků, kteří k nám před sezonou přišli a spíše mě motivovalo, když jsem všude slyšel a četl, že budeme hrát o sestup a takové věci. Bohužel poslední zápasy nebyly z naší strany takové, jaké by si lidé okolo nás zasloužili. Máme posledních pár kol se zvednout a hrát jako na začátku.

Jste v čele produktivity a společně s Michalem Nagyem trávíte na hřišti nejvíce času, cítíte odpovědnost za výsledky týmu?

Myslím, že každý by měl být zodpovědný za výsledek týmu. Je to týmový sport a pokud chce někdo sledovat statistiky, ať jde hrát třeba Tenis. Někde už jsem říkal, že jsem samozřejmě rád, když nějaké body mám, ale pokud z toho nejsou body i pro tým, budu stejně naštvaný. Tímto se omluvám své přítelkyni, protože když prohrajeme, nedá se se mnou doma mluvit :D

V sobotu hrajete ve Vítkovicích. Co musí Panteři udělat, aby mohli myslet na bodový zisk?

Musíme hrát stejně koncentrovaně, jako první zápas proti nim. Vítky se budou chtít určitě vytáhnout po " neúspěchu " na Poháru mistrů, takže budeme muset podat výkon aspoň na 120%.

Jaký máte názor na současnou situaci v reprezentaci mužů?

Ohledně situace o repre toho moc nevím, jelikož jsem letos na žádném soustředění nebyl. Vím jen, že došlo k nějaké výměně názorů mezi hráči a trenérem, zbytek už asi většina lidí četla v médiích.

Co byste vzkázal fanouškům pře závěrem základní části? 

Fanouškům bych chtěl zaprvé moc poděkovat za podporu a je mi líto, že jim to zatím nevracíme tak dobrými výsledky. Každopádně nejdůležitější část sezóny teprve přijde. Dáváte nám na hřiště obrovskou energii, kterou ještě budeme potřebovat. Přijďte na zápasy v co nejvyšším počtu a udělejte pořádný kotel. MY BUDEME HRÁT SRDCEM !!!


Utkání 21. kola Superligy florbalu 1. SC TEMPISH Vítkovice vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE startuje v sobotu 18. 1. 2020 od 17:00 (SC Dubina Ostrava)

ONLINE https://bit.ly/2Rgnemk

VIDEO https://bit.ly/2suleOW


Další domácí zápas odehrají Panteři v neděli 9. 2. 2020 od 18:00 proti FBC 4CLEAN Česká Lípa

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy