Předvánoční menu Panterů: doma Vinohrady, pak k mistrovi do Boleslavi

Poslední dva superligové zápasy před vánočními svátky odehraje áčko PSG Panthers Otrokovice tento víkend. V pátek od 18 hodin přivítá na Štěrkovišti pražský celek Královské Vinohrady, v neděli se pak vydá do Mladé Boleslavi k utkání s úřadujícím šampionem.

dvetnou část základní části jsme zahájili v Ostravě, kde jsme i přes úvodní vstřelený gól podlehli 4:8 a opět se nám tak vzdálila 10. příčka zajišťující postup do předkola. Na tu ztrácíme 7 bodů a také náš páteční soupeř je momentálně mimo elitní desítku.

Královské Vinohrady posbíraly o 5 bodů více než Panteři, až na jeden ale všechny doma. Venku jsou Pražané druhým nejméně bodujícím celkem soutěže, nejvyšším rozdílem prohráli o čtyři branky a třikrát podlehli jen o gól, naposledy v České Lípě 4:5. Týmové produktivitě vládne dvojice Klápa-Plíhal, která byla vidět i v prvním vzájemném duelu.

V Praze jsme podlehli 6:7 kvůli tristní prostřední třetině, kterou jsme prohráli 0:6. Podobný kolaps nás potkal také v posledním vzájemném domácím utkání, které jsme prohráli 8:9, přestože jsme vedli 7:3 a ještě tři a půl minuty před koncem 8:6. Celkově máme ale doma s Vinohrady pozitivní bilanci čtyř vítězství a dvou porážek.

!!! KUPUJTE ONLINE VSTUPENKY NA TICKETPORTAL.CZ ZDE !!!

Kde se nám naopak vůbec nedaří, je hala Mladé Boleslavi, odkud jsme odvezli z 11 návštěv v základní části jediný bod. Zářijový domácí duel jsme s obhájci titulu prohráli vysoko 1:12. Podobný debakl utrpěla Boleslav v sobotní repríze posledního Superfinále, Střešovicím podlehla 1:11. Porážka ji stála druhé místo, z něhož klesla na třetí.

Tahounem Boleslavi je nestárnoucí Jan Natov, jemuž v základní části chybí 4 góly k metě 300.