Superliga startuje. Panteři v neděli hostí Spartu

středa 11.9.2019 • Redakce

Otrokovičtí florbalisté vstupují do své deváté sezóny mezi elitou. Hned na úvod se v neděli 15. 9. 2019 od 18:00 na domácím hřišti střetnou s bronzovým týmem uplynulého ročníku - ACEMA Sparta Praha.  

Otrokovice opět ožijí vrcholovým florbalem. V neděli odstartuje již 27. ligová sezóna a Panteři jsou již po deváté členem nejvyšší soutěže v České republice.

Pojďme si připomenou uplynulý ročník, kdy se družstvo pod vedením hlavního trenéra Michala Kvapila muselo vypořádat s mnoha změnami a překážkami. A-tým se přestěhoval z už zažitého Štěrkoviště za lepším zázemím a komfortem do nově zrekonstruované Městské haly vedle koupaliště. Především ze začátku sezóny kosilo Pantery jedno zranění za druhým a nakonec pouze čtyři hráči v čele s nezlomným Lukášem Petříkem absolvovali všechna ligová utkání. Nepříznivá situace kulminovala na začátku listopadu při utkání na Vinohradech, kam mohlo odcestovat pouze 14 hráčů včetně brankářů. Poté se společně s návratem zraněných opor začalo opět výsledkově dařit a výhra 3:2 v Pardubicích v posledním kole základní části dávala jistotu play off. Tam si Pantery za svého soupeře vybrala Mladá Boleslav a v poměru 4:0 na zápasy Otrokovicím ukončila sezónu. K přihlédnutí ke všem okolnostem byl samotný postup do vyřazovacích bojů pravděpodobně maximem možností loňského týmu.

Kádr družstva Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE prošel před sezónou omlazovací kůrou. Trenér Michal Kvapil přibral do realizačního týmu jako asistenta úspěšného trenéra dorostu Miroslava Koníčka. O kondici se nadále stará Martin Hála. V kádru už nebude působit pětice zkušených útočníků. Lukáš Uhrinovský a Martin Rožnovják ukončili kariéry na vrcholové úrovni. Martin Nagy byl uvolněn na hostování do Hattricku Brno. Tomáš Sovják a Marek Zapletal hostují výměnou za Filipa Hrabala v Ostravě. 

Kromě zmíněného Filipa Hrabala Pantery posílil aktuální juniorský mistr světa Petr Koláčný, který přišel z Bulldogs Brno. Dále si své místo v kádru vybojovali mladí útočníci, reprezentant Slovenska Peter Nehila, odchovanec Vítkovic Štěpán Kostolány, rychlonohý Martin Ďuriška ze Znojma a perspektivní Vlastimil Červenka, který přichází z nedalekého Zlína. O svou šanci budou bojovat i úspěšní junioři, jmenovitě Jakub Haša, Jakub Zdražil a Vladimír Blažek.

Nedělní soupeř Otrokovic prožil loni úspěšnou sezónu. Po druhém místě po základní části si ACEMA Sparta Praha pro čtvrtfinále zvolila FbŠ Bohemians, které vyřadila v poměru 4:1 na zápasy. V semifinále však podlehla pozdějšímu mistrovi z Vítkovic. Přesto je konečná bronzová medaile druhým největším úspěchem v historii klubu. Tým pod vedením Ondřeje Kašpárka tak potvrdil svou vzestupnou tendenci. V letním období prošel kádr Sparty určitými změnami. Do Švýcarska se vydal jeden z tahounů ofenzívy Ondřej Svatoš. Zpět domů do Slovinska se vrací útočné duo Časar-Košir. Za větším herním vytížením odešli i Milan Bína a Daniel Kalaš. Mezi příchody nejvíce zaujal přestup kapitána juniorských mistrů světa Josefa Juhy z konkurenčních Bohemians. Další zajímavou posilou je Jakub Kolstrunk z Ústí nad Labem. Osa Sparty však zůstala. Hlavní tváří je nestárnoucí Milan Garčar, kterého doplňují další produktivní obránci Marvánek s Křenkem. Ofenzíva stojí především na Lukáši Ujhelym a Marku Zouzalovi, kteří v minulém roce společně vyprodukovali celkem 85 kanadských bodů. V bráně se Sparta už dlouhé roky spoléhá na Martina Beneše.

Celková bilance zápasů v nejvyšší soutěži hovoří ve prospěch nedělního soupeře florbalistů Otrokovic. Z celkových čtrnácti utkání dokázali Panteři zvítězit pouze čtyřikrát. I v loňské sezóně se po obou střetnutích radovala Sparta. Nejdříve ve výjezdním utkání v Kutné Hoře v poměru 5:2. V Otrokovicích rozhodl utkání brankou v poslední minutě Milan Garčar a stanovil skoré 5:4 pro svůj tým. Naopak byla to právě Sparta, přes kterou se Otrokovice v roce 2011 probojovaly do nejvyšší soutěže, kdy ji v barážové sérii dokázaly třikrát porazit, vždy stejným výsledkem 5:4 po prodloužení. V neděli tak Panteři mají šanci aktuální bilanci vylepšit.


Superliga startuje , přijďte v neděli na Pantery!!!

         ONLINE   https://bit.ly/2kGh969   VIDEO   https://bit.ly/2m5TCff