Panteři na úvod superligové sezóny prohráli doma se Spartou

Otrokovickým florbalistům se vstup do nového ročníku nepovedl a doma se Spartou prohráli 1:3.

Superliga 2019/2020, 1. kolo, ne 15.9.2019, Městská hala Otrokovice
Sparta
1:3
1:1, 0:1, 0:1

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - ACEMA Sparta Praha 1:3

branky: 2. Jakub Haša - 16. Radim Křenek, 22. Matyáš Velc, 49. Matyáš Velc; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 252; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 15 - Martin Beneš 12; po třetinách: 1:1, 0:1, 0:1;

Sestřih branek:

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Nagy, Szweda, Kvapil, Zimmer, Čevela, Zdražil, Blažek - Petřík, Hrabal, Koláčný, Červenka, Pešat, Kittel, Kostolány, Vykopal, Gál, Haša, Nehila
Sparta: Beneš (Čermák) - Garčar, Křenek, Ježek, Bartoš, Marvánek, Zeman - Kolstrunk, Juha, Zouzal, Ujhelyi, Velc, Kozák, Pažák, Burian, Lang, Čermák, Pruner, Veselý

V předchozích dvou letech dokázali florbalisté Hu-Fa Panthers Otrokovice úvodní duel superligové sezony doma vyhrát, letos se jim to však nepovedlo. Spartě Praha podlehli 1:3 a s neoblíbeným soupeřem tak padli pošesté za sebou. Naposledy ho v superlize porazili 2. října 2016.

Nedělní utkání přitom začalo pro Pantery nadějně. Už po 110 sekundách je poslal do vedení mladík Jakub Haša po přečíslení dvou na jednoho. V té době mohl těžko kdo tušit, že to byla v zápase poslední otrokovická radost.
Sparta srovnala do přestávky z trestného střílení po faulu Szwedy a skóre obrátila už po 69 sekundách prostřední třetiny Velcem, který pak v závěrečné periodě překonal brankáře Michajloviče potřetí.
Panteři za nepříznivého stavu nerezignovali, jenže proti kompaktní obraně soupeře se těžko prosazovali a v poslední třetině vyprodukovali jen dvě přímé střely na branku. Jejich tlak navíc otupila dvě vyloučení v posledních sedmi minutách.
O zisk prvních superligových bodů letošní sezony se tak Otrokovice pokusí tuto sobotu v hale Královských Vinohradů, v pondělí 23. září je pak čeká doma televizní duel proti nováčkovi soutěže Hattricku Brno.

Komentář trenéra domácích, pana Michala Kvapila: V dnešním utkání jsme vydrželi hrát první třetinu aktivně dopředu i dozadu, bohužel jsme to neudrželi. Ve druhé třetině nás soupeř potrestal a získal větší kontrolu nad hrou, šance jsme si vytvořili, bohužel je nedokážeme využívat, musíme zlepšit produktivitu a zapracovat na střelbě, nemůžeme vyhrávat zápasy s tak málo střelami. Na úvod to bylo těžké utkání, od kterého se můžeme odrazit a pokračovat, děkujeme divákům za podporu a těšíme se na další domácí utkání, děkujeme soupeři.

Komentář trenéra hostí, pana Radka Skaličky: Těžký zápas na začátek sezony, který jsme zvládli poctivou defenzivou. Postupně jsme získávali jistotu na hokejky a došli si v náročném zápase pro tři body. Je před námi hodně práce, ale ze hřiště Panterů jsou body vynikající. Děkujeme soupeři za utkání.