V neděli do Otrokovic přijede Ostrava

Tým Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE se vrací do domácího prostředí, kde se v neděli 1. 12. 2019 od 18:00 střetne s týmem FBC ČPP Ostrava. Tímto zápasem vstoupí domácí hráči do druhé poloviny základní části.

Ostravské FBC prožilo loni vcelku povedenou sezónu. Po rozpačitém startu se tým okolo kapitána Daniše rozehrál do velmi dobré formy. Po základní části z toho nakonec bylo solidní 6. místo. Do play off si Ostravu vzal Chodov a nakonec šlo o nejvyrovnanější sérii play off. Ostrava posílená o veterána Aleše Zálesného Chodovu zle zatápěla a až po velkém boji nakonec podlehla 2:4 na zápasy.  

Družstvo Ostravy prožilo v létě celkem klidné období. Do kádru přišel zkušený brankář Jan Binder, který poslední roky strávil v zahraničí a ofenzívu posílilo duo z Otrokovic Marek Zapletal a Tomáš Sovják. Z odchodů můžeme jmenovat Aleše Zálesného, který předem avizoval, že vypomůže pouze v uplynulé sezóně a Filipa Hrabala, který se už prohání právě v dresu Otrokovic. 

Zajímavé věci se však děly hned po startu ročníku. Po úvodním kole byl odvolán exotrokovický a exvítkovický trenér Karel Ševčík, kterého nahradil Tomáš Svačinka. V říjnu navíc odešel do konkurenčních Vítkovic talentovaný Šimon Kuczera. Na oplátku pustily Vítkovice do Ostravy v Otrokovicích dobře známého Marka Švajného. V neděli tedy dojde k situaci, kdy hned 4 hráči nastoupí proti týmu, jehož dres ještě v minulém ročníku oblékali. Na straně FBC to bude trojice Marek Švajný, Marek Zapletal a pamětník postupu Otrokovic do Extraligy Tomáš Sovják. Za Otrokovice to bude střelec Filip Hrabal. Tomáš Svačinka se spoléhá především na produktivního Michala Sládka nebo Matyáše Šindlera. Tahounem je i kapitán Jan Daniš nebo reprezentant Jiří Bauer. Aktuálně se nedělní soupeř Otrokovic nachází na 10. místě se 14 body na svém kontě.

Pantery po sérii tří vítězství čekaly zápasy s prvními třemi týmy tabulky. Bohužel z těchto zápasů vyšli bodově naprázdno. Přestože dokázali s favority držet krok, všechna utkání nakonec ztratili v závěrečných třetinách. Tým pod vedením Michala Kvapila čeká na domácím hřišti výzva tuto nelichotivou sérii ukončit a vrátit se zpět na vítěznou vlnu. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE se nachází na 7. místě se ziskem 18 bodů.  


Panteři konečně doma, přijďte v neděli na Pantery !!!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři