Vykopal: Teď se sezóna bude lámat

Stále mladý střelec František Vykopal se vrací k zápasům s týmy ze špičky tabulky. Zároveň věří v podporu fanoušků při domácím utkání proti Ostravě.

Máte za sebou sérii tří zápasů proti nejlepším týmům Superligy. Co vám ukázaly?

Zdravím všechny naše fanoušky. Řekl bych, že to z naší strany nebyly vůbec špatné zápasy. Bohužel jsme neudrželi kvalitu po celý zápas. Body jsme ztratili ve třetích třetinách. Z těchto zápasů proti elitní trojce si musíme vzít hlavně dobrou hru, kterou se chceme prezentovat, a kterou jsme předváděli po dobu dvou třetin. Zároveň nám to ukázalo i nedostatky, na kterých pracujeme. Za mě nejvíce hoříme při standartních situacích a zatím nám nejdou přesilovky.

Na Spartě jste se naposledy podílel na třech brankách (2+1). Měl jste aspoň z toho malou radost?

Samozřejmě jsem rád, že mi to tam konečně padlo a zvedlo mi to sebevědomí. Jsem za to rád i z důvodu, že říjen byl pro mne a mou rodinu dost těžký. Každý bod mi dodává lepší náladu a chuť dál pracovat.

V pátek jste hráli v Mladé Boleslavi, v neděli na Spartě, v pátek jedete znovu do Prahy ke čtvrtfinále poháru proti Bohemians. Bere vám hodně sil neustálé cestování?

Já osobně nemám rád výjezdní utkání, bohužel teď jsem si je užil plnými doušky.😁 Je to velmi náročné, vyjede se dopoledne a vrací se pozdě v noci. Další den práce nebo škola. Ale kdo chce dělat florbal naplno, tak tomu musí věnovat úsilí a čas.

V neděli budete hrát konečně doma proti Ostravě. Těšíte se zpátky do své haly?

Samozřejmě, že se těším a vím, že všichni spoluhráči taky. Po dlouhé době doma před našimi skvělými fanoušky. Doufám, že zase navážeme na vítěznou vlnu a proti Ostravě zabodujeme. Tímto bych chtěl všechny pozvat na naši halu. Bez Vás to nepůjde.

V půlce základní části jste sedmí. S umístěním a bodovým ziskem asi nejste úplně spokojení, že?

Spokojení nejsme. Měli jsme dost zápasů, kde jsme ztratili zbytečně body a to nás teď mrzí. Teď můžeme bodovat a vrátit se v tabulce tam, kde jsme byli.

Do Vánoc odehrajete šest zápasů a z toho čtyři doma. Bude se pro vás teď lámat sezona?

Jestli chceme bodovat, musíme tyto zápasy odjezdit na 110%. Ano, teď se sezóna bude lámat. Z těchto utkání chceme vytěžit co nejvíce bodů, abychom měli pěkné Vánoce a udělali lidem v Otrokovicích a okolí radost. 


Panteři konečně doma, přijďte v neděli na Pantery !!!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy