V sobotu doma s Libercem, v neděli v Ostravě

Hráči Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE po nucené pauze opět naskakují do zápasů Livesport Superligy.

Florbal se zařadil mezi elitní sporty a Livesport Superliga získala od Ministerstva zdravotnictví výjimku nutnou pro pokračování soutěže. Bohužel však bez diváků, proto fanděte doma u pc nebo televize.

Otrokovičtí florbalisté odehráli poslední utkání 10. října. Teď je jejich čekání u konce. V pátek tým podstoupí testy, které jsou nutností k povolení nastoupení k utkání. I z tohoto důvodu není jasné, jaké sestavy se nakonec v zápasech představí. V nově utvořeném harmonogramu utkání, kdy se za víkend budou hrát vždy dvě kola, se v tom nadcházejícím utkají v sobotu na domácím hřišti s Libercem a v neděli v Ostravě s FBC.


Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE vs. FBC Liberec 

V původním programu se jedná už o 8. kolo. Pantery však čeká teprve páté utkání a hosty z pod Ještědu šesté. Liberečtí hráči loni skončili po základní části těsně na 9. místě. Tím, že se Liberce netýkali boje o titul ani zápasy o záchranu stihl odehrát kompletní ročník a dřívější ukončení z důvodu epidemie se libereckých hráčů netýkalo. Po sezóně se rozloučil s vrcholovým florbalem brankář Vít Vaníček a další působení nebylo nabídnuto dvojici Kroupa - David Böhm. Trenér Skružný naopak přivedl brankářské duo Ponomarev - Mück. Tahounem v bodování je aktuálně mladík Jan Světlík. Až za ním se nachází osvědčená jména jako Radek Valeš nebo Prokop Ferdan, kteří však odehráli méně zápasů. Kapitánem zůstal obrovitý Matěj Klucho a ze známých jmen můžeme vzpomenout ještě Petra Kološe, který má zkušeností na rozdávání. Z dosavadních pěti utkání vytěžil Liberec 3 body za výhru nad Hattrickem Brno.

Panteři zatím v letošním ročníku nebodovali. Po odloženém startu, zaviněném pozitivním případem k hráčském kádru, nestačili ani na jednoho soupeře. V posledním utkání podlehli Panteři po velké přestřelce Vítkovicím 12:10. Teď mají šanci odrazit se ode dna tabulky.

8. kolo Livesport Superliga

28. 11. 2020 v 17:00 ( MSH Otrokovice )

 ONLINE     VIDEO


FBC ČPP OSTRAVA vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE

Nedělní soupeř patří k týmům, které stihli odehrát už 8 utkání. Ostrava skončila v sezóně 19/20 na 10. místě a stejně jako Liberce se jí předčasné ukončení netýkalo. Po ní však v kabině přišlo zemětřesení. Ostravu opustil Jiří Bauer, Jiří Juhaňák, kapitán Jan Daniš, Ondřej Kolajta, Štěpán Laja a Patrik Posselt. Naopak mezi výrazné posily patří v Otrokovicích velmi známí Lukáš Pešat s Petrem Kittelem nebo odchovanci Vítkovic Kryštof Malina a Lukáš Herblich. Po zranění se navíc vrátila i brankářská jednička Jan Binder. Trenér Robenek se může spolehnout na produktivní trio Sládek, Malajka, Pešat, kteří táhnou ofenzívu FBC. Ostrava po velké obměně kádru sbírá pravidelně body. Zatím jich dokázala urvat celkem 14 a za zmínku stojí cenná výhra na Chodově. Naopak velkým překvapením byla ztráta na domácí ploše s Black Angels.    

9. kolo Livesport Superliga

29. 11. 2020 v 18:00 ( ČPP ARENA )

   ONLINE  VIDEO 


Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy