Přes vydařenou první třetinu berou Panteři pouze bod.

Livesport Superliga , 8. kolo, so 28.11.2020, MSH Otrokovice
Liberec
5:6p
4:0, 1:3, 0:2 - 0:1

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - FBC Liberec 5:6p

branky: 14. Peter Nehila, 14. Ladislav Gál, 16. Michal Nagy, 17. František Vykopal, 39. Martin Grlický - 25. Prokop Ferdan, 35. Vojtěch Janeček, 40. Patrik Rozkovec, 45. Jakub Kopecký, 48. Jan Světlík, 65. Tomáš Dlesk; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Kevin Majrich 18 - Daniel Mück 16; po třetinách: 4:0, 1:3, 0:2, 0:1;

PANTHERS OTROKOVICE B: Majrich (Kubíček) - Nagy, Koláčný, Kvapil, Medek, Pšenčík, Hrtús - Červenka, Grlický, Jurčík, Hrabal, Szweda, Gál, Hronek, Štourač, Vykopal, Petřík, Nehila
Liberec: Mück (Ponomarek) - Klucho, Bitman, Kološ, Janeček - Kopecký, Valeš, Emlar, Rozkovec, Dlesk, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Martínek, Wiener, Balatka, Blažek, Světlík

Ani vedení 4:0 nestačilo A-týmu florbalistů Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE, aby získali první letošní superligové vítězství. V prvním duelu po dvouměsíční pauze doma podlehli Liberci 5:6 v prodloužení, do tabulky aspoň získali na pátý pokus premiérový bod.

Po pomalejším rozjezdu předvedli Panteři ve druhé polovině úvodní třetiny gólovou smršť. Za pouhé 3 minuty a 37 vteřin dali čtyři góly. Skóre otevřel z nájezdu Nehila, vzápětí se trefil Gál, Nagy zavěsil freestylovou fintou zpoza brány a na 4:0 zvyšoval dorážkou do odkryté brány Vykopal.

V prostřední třetině se Panterům zranil obránce Koláčný a od té doby tahali za kratší konec provazu. Liberec převzal iniciativu a dvakrát snížil na rozdíl dvou branek. Ještě před druhou pauzou upravil na 5:2 Grlický, to však bylo ze strany domácích v sobotním večeru vše.

Závěr zápasu ovládli hosté, kteří si odvezli druhý bonusový bod poté, co v prodloužení zakončil po rychlé souhře Dlesk do prázdné brány. Panteři museli litovat, že za stavu 5:5 nevyužili dvě přesilovky. Další duel odehrají už dnes v Ostravě od 18 hodin.