Začíná play off. Panteři se utkají s Vítkovicemi

Hned po skončení základní části se rozbíhají boje o titul. Hrači Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE se o postup do semifinále utkají s Vítkovicemi.

Úřadující mistr 1. SC TEMPISH Vítkovice prožil nabitou základní část, kterou v polovině ledna obohatil svou účastí na Poháru mistrů. Od začátku sezóny hráči Vítkovic sbírali pravidelně body a drželi se v horních patrech tabulky. Svěřenci hlavního trenéra Pavla Bruse sice několikrát nemile překvapili všechny sázkaře, když například překvapivě prohráli v Praze s Black Angels nebo ztratili body v České Lípě, jinak však dle receptu posledních let směřovali přípravu k nastávajícímu play off. Po základní části se rytíři z Vítkovic umístili na 2. místě. Poté, co si suveréni z Mladé Boleslavi zvolili do čtvrtfinále Vinohrady, přišly na řadu Vítkovice. Ty pro souboj o semifinále zvolily jediný další moravský celek v play off - Otrokovice.    

Tito soupeři se v bojích o titul ještě nepotkali. Navíc pro Pantery je to poprvé, co se střetnou v play off s moravským celkem. Nutno podotknout, že letošní vyřazovací část připomíná spíše Pražský přebor. Hned 5 celků z 8, které se dostali do nejlepší osmičky klubů v České republice působí v Praze. Jmenovitě jde o Chodov, Spartu, Bohemians, Tatran a Vinohrady. Výjimku tvoří pouze Mladá Boleslav, která však není z hlavního města daleko a Moravě zachraňují čest pouze Vítkovice a Otrokovice.

V základní části spolu Panteři a rytíři odehráli dva vyrovnané zápasy. Nejdříve se utkali v 8. kole v Městské sportovní hale v Otrokovicích, kde se nakonec radovali domácí hráči po výhře 5:4 po nájezdech. Rozhodující nájezd tehdy proměnil Laco Gál. Vítkovice naopak uhájily v 21. kole svou Dubinu, když zvítězily 5:4 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelil aktuálně zaskakující kapitán Jan Šebesta.

Pavel Brus se může spolehnout na široký a zkušený kádr. Ofenzivu opět táhl Lukáš Hájek, který ovládl bodování týmu. Zdatně mu sekundoval střelec Marek Bräuer a více prostoru na hřišti dostává stále mladý Jiří Besta. Mezi další opory řadíme univerzála Josefa Rýpara, slovenského internacionála Lukáše Řezaninu nebo aktuálního kapitána Jana Šebestu. Zmínit musíme i dvě zraněné opory, které se vrátily do sestavy až v závěru základní části. Jde o útočníka Adama Delonga a kreativního obránce Jakuba Hubálka. Zapomenout nesmíme na dvě hrající legendy Vítkovic, které pamatují titul z roku 2009. Jsou jimi Tomáš Sladký, kapitán Vítkovic, který se aktuálně zotavuje z operace a není pravděpodobně, že by do série zasáhl a Lukáš Hrubý, jehož forma už od sezóny 2003/2004 obvykle graduje právě v play off. Vítkovice se svým cílem netají a tím je titul.

Hlavní trenér Michal Kvapil ve své druhé sezóně u kormidla áčka prožívá divoké období.

Před sezónou se klub rozhodl pro generační obměnu kádru a z tohoto důvodu skončilo pět zkušených borců. Značně omlazený tým však od začátku pravidelně sbíral body a defacto se celou základní část pohyboval na pozicích zaručující play off. Až na zranění veterána Lukáše Petříka se hráčům zdravotní komplikace v první polovině sezóny na rozdíl od předešlého ročníku vyhýbaly. Slibně rozjetá sezóna se s příchodem roku 2020 pokazila. Od té doby Panteři ne a ne vyhrát a body sbírali pouze za prohry v prodloužení. Přesto už před závěrečným kolem bylo jasné, že Otrokovice nebudou v play off chybět. 

Panteři se budou v play off spoléhat na Radovana Michajloviče, který v těžkých zápasech posunuje své výkony o level výše. Největším tahounem ofenzívy je Lukáš Pešat, který již potřetí ovládl týmové bodování. Zdatně se na Pešata dotahoval Laco Gál a předsezónní posila Filip Hrabal. Oporami jsou dále matadoři Lukáš Petřík a Matěj Kostka. Defenzíva se spoléhá na hrající legendu klubu a kapitána Michala Nagye. Z nastupující generace si stále hlasitěji o více prostoru svými výkony říkají František Vykopal, Jakub Haša nebo Lukáš Kvapil. Panteři splnili základní předsezónní cíl. Teď začíná nová soutěž. 


1. Čtvrtfinále Superligy florbalu 1. SC TEMPISH Vítkovice vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE startuje v sobotu 7. 3. 2020 v 17:00 ( SC Dubina Ostrava )

ONLINE  https://bit.ly/2v0gJwQ

VIDEO    https://bit.ly/38lspI9


2. Čtvrtfinále Superligy florbalu 1. SC TEMPISH Vítkovice vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE startuje v neděli 8. 3. 2020 v 17:00 ( SC Dubina Ostrava ) 

ONLINE  https://bit.ly/2PQpwZc

VIDEO    https://bit.ly/38lspI9


3. a 4. utkání čtvrtfinále Superligy florbalu odehrají Panteři 14. a 15. 3. 2020 - pro více info sledujte www.panteri.cz (NEHRAJE SE)

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy