Velkolepý obrat. Panteři otočili s Hradcem z 1:7 na 10:9!

Na tenhle zápas budou Panteři dlouho vzpomínat. Přestože v repríze jarního čtvrtfinále play-off prohrávali doma s Hradcem Králové 1:7, na konci slavili po skvělém obratu vítězství 10:9.

1. Liga , 7. kolo, ne 20.10.2024, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
FBC Hradec Králové
10:9
1:5, 4:3, 5:1

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - FbC Respect Hradec Králové 10:9
branky: 12. Vít Máček, 24. Vladimír Blažek, 28. Adam Jiříček, 30. Ondřej Balner, 39. Matěj Klímek, 45. Vlastimil Červenka, 46. Adam Jiříček, 47. Vlastimil Červenka, 49. Michal Procházka, 56. Jakub Haša - 4. Adam Hušek, 4. Matyáš Velc, 11. Tomáš Dlesk, 16. Vojtěch Rusin, 16. Petr Szturc, 22. Martin Krejčí, 23. Lukáš Gregor, 30. Adam Hušek, 50. Vít Heger; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 0 + Vladimír Blažek 4:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Alexandr Pujin 6, Matěj Buršík 5 - Ondřej Bárta 27; po třetinách: 1:5, 4:3, 5:1

Sestřih zápasu:

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Buršík, Pujin - Sovják, Kubíček, Kelemen, Procházka, Javořík, Klímek - Balner, Jiříček, Gál, Haša, Blažek, Máček, Vykopal, Štourač, Červenka, Odstrčil, Kokeš, Šeďa
FBC Hradec Králové: Bárta - Krejčí, Hušek, Kourek, Heger, Škeřík, Rusin, Velc, Gregor, Dlesk, Kouček, Wolf, Szturc, Nerad, Krása, Prášek, Švitorka

Úvod zápasu nám vůbec nevyšel a hosté ledabylé bránění tvrdě trestali. První třetinu jsme prohráli 1:5, většinu gólů inkasoval Pujin od nehlídaných hráčů z osy hřiště. A když Hradec v nástupu do prostřední třetiny zvýšil dvěma slepenými trefami na rozdíl šesti branek, zápas směřoval k debaklu.

Panteři však rychle zareagovali a Blažek vzápětí nastartoval nevídanou stíhací jízdu. Ještě do druhé pauzy jsme snížili na 5:8 a ve třetím dějství hosty totálně převálcovali. Na střely jsme ji vyhráli drtivě 17:2, na góly 5:1. Vítězný vsítil v čase 55:34 s pěti body nejproduktivnější hráč zápasu Haša, který proměnil sólový nájezd forhendovým blafákem.

V závěru jsme ještě přečkali 50 vteřin trvající oslabení čtyř proti šesti a po dvou porážkách v řadě jsme vyhráli čtvrté utkání sezony. V tabulce jsme se posunuli na páté místo, příští utkání odehrajeme v sobotu v hale Českých Budějovic.