Panteři prohráli s Chodovem i potřetí

18.03.2018 • Matěj Kostka

V sobotu od 19:30 pokračovala čtvrtfinálová série mezi Otrokovicemi a Chodovem třetím utkáním, které se tentokrát hrálo v domácím prostředí Panterů. V dramatickém utkání, které rozhodovaly až samostatné nájezdy, byli šťastnější hosté. Chodov má tak je jen jedno vítězství od postupu do semifinále.

Třetí utkání, které se hrálo na Štěrkovišti, začalo ve velkém tempu. Jako první otevřeli skóre utkání hosté. Michal Strachota z otočky od mantinelu se trefil přesně. Domácí ovšem brzy vyrovnali zásluhou Sovjáka. Šance byli na obou stranách, ale jako další tým se prosadili opět domácí. Rychlý protiútok zakončoval do prázdné branky Szweda. Chodov se hnal za vyrovnáním, ale další branka v první části už nepadla. Do šaten se tak šlo za vedení Panterů 2:1.

Druhá třetina začala aktivní hrou hostí, kteří ostřelovali Michajloviče. Hned v jejím úvodu mohli diváci vidět dvě branky. Nejdříve se prosadil Tyl, ale domácí za 26 vteřin dokázali díky Zapletalovi odpovědět. Na další branky se čekalo až do posledních minut druhé třetiny. Nejdříve Ondrušek prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal na 3:3. A když osm sekund před koncem další Ondruškův nebezpečný pokus dorazil Vávra, tak už hosté vedli 3:4. Do poslední části, tak domácí šli se ztrátou jedné branky.

V jejím začátku měli Panteři možnost přesilové hry, kterou ale proměnit nedokázali. Skvělí diváci tlačili domácí tým za vyrovnáním, ale Panteři nedokázali prostřelit Baráka. Hosté hráli s balónkem na svých holích a příliš se do útoku nehnali. Jejich taktika se jim ovšem nevyplatila, protože Uhrinovský necelých pět minut před koncem třetí části, téměř z nulového úhlu, se štěstím vyrovnal. V základní hrací době už další branka nepadla. Pokračovalo se tedy prodloužením.

V tom měli oba celky mnoho šancí, ale ty největší přišli až samotném závěru. Nejdříve hosté nedokázali v brankovišti dorazit míček za záda Michajloviče. A poté v posledních vteřinách běžel Uhrinovský sám na Baráka, ale ten jeho pokus chytil. Následovali samostatné nájezdy. Za domácí se neprosadil ani jeden střelec, zatímco hosté byli úspěšní dvakrát. Stav série je tak 3:0 pro tým z Prahy.

Otrokovice Domácí
4:5sn(2:1, 1:3, 1:0 - 0:0)
Chodov Hosté
Otrokovice
Michajlovič (Malina) - Nagy Mi., Švajný, Ťopek, Kostka, Koníček, Čevela - Pešat, Zapletal, Sovják, Petřík, Kittel, Jurčík, Vykopal, Szweda, Uhrinovský, Volek
Chodov
Barák (Šantora) - Pražan, Kotlas, Bouša, Podhráský M., Sýkora, Fiala - Žák, Mikeš, Kašovský, Tyl, Vávra M., Vávra T., Koutný, Matejčík, Strachota, Plíhal

branky: 9. Tomáš Sovják, 14. Martin Szweda, 26. Marek Zapletal, 56. Lukáš Uhrinovský - 4. Michal Strachota, 25. Miloš Tyl, 39. Tom Ondrušek, 40. Marek Vávra, Tom Ondrušek; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků:563; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 12 - Jan Barák 14;

Komentář trenéra domácích, pana Michala Kvapila: "Panteři předvedli před opět vynikajícím domácím publikem asi nejlepší utkání v sezoně a ukázali všem, že to ještě nevzdáváme, každý musí čtyřikrát vyhrát. Výborné nasazení, chuť se porvat o vítězství, dospěla až do nájezdů. Zde to byla loterie. Zítra se opět těšíme a věříme svým fanouškům, že nás opět přijdou podpořit."

Komentář trenéra hostí, pana Davida Podhráského: " Abych citoval domácí diváky, "Baráku, ty jsi hov.do!". Pro Baryho strašně těžký zápas a nakonec se stal jeho hrdinou. Jinak to byl víceméně zápas, jaký jsme čekali, jsme moc rádi, že jsme ho nakonec zvládli vítězně. Zítra očekávám podobné peklo, ale my odsud rozhodně chceme odvézt postup."