Panteři premiérový televizní zápas z Otrokovic vyhráli

08.01.2019 • Redakce

Historicky první televizní utkání z Otrokovic florbaloví Panteři zvládli.

Před rekordní návštěvou sezony 446 diváků a kamerami stanice ČT sport porazili Ostravu 5:3, v superligové tabulce ji přeskočili o dva body a posunuli se na sedmé místo.

"Užil jsem si to. Atmosféra byla výborná," pronesl kapitán týmu Michal Nagy na adresu diváků, kteří Městskou halu zaplnili, přestože se hrálo netradičně v pondělí od půl osmé večer.

"Fanoušci nám pomohli hlavně v závěru, kdy jsme byli pod obrovským tlakem. Hodně nás nahecovali. V závěru byli minimálně šestým hráčem v poli," děkoval autor dvou branek Matěj Kostka.

Panteři rozehráli utkání proti tabulkovému sousedovi parádně a z úvodního tlaku vytěžili vedení 3:0. Kostkovy góly podpořili Vykopal, Kittel a Zapletal, který v 55. minutě zvyšoval už na 5:1.

"Byli jsme na tom lépe fyzicky než Ostrava. Přeběhali jsme je. Díky tomu jsme odskočili na rozdíl tří branek a pak jsme si to hlídali. Měli akorát tlak na konci, když hráli přesilovky nebo v šesti," doplnil Kostka.

Další střetnutí odehrají Panteři už v pátek, kdy od 19 hodin přivítají poslední Znojmo.

"Díky posledním dvěma výhrám jsme si pomohli. Play off je v našich rukách. Nesmíme ale ztrácet se soupeři, se kterými bychom měli bodovat," varuje Michal Nagy před podceněním Znojma.

Otrokovice Domácí
5:3(2:0, 2:1, 1:2)
Ostrava Hosté
Otrokovice
Michajlovič(Majrich) - Nagy.Mi, Švajný, Kostka, Petřík, Zimmer, Čevela - Pešat, Kittel, Vykopal, Jurčík, Rožnovják, Gál, Sovják, Zapletal, Volek, Szweda, Haša, Kvapil
Ostrava
Laja(Klobučník) - Bauer, Juhaňák, Lipový, Šebesta, Jurdzin, Kuczera, Moravčík, Kubíček - Šindler, Eichner, Daniš, Hrabal, Sládek, Mendrek, Posselt, Kaloč, Křiva, Čonka-Skyba

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 5:3

branky: 4. František Vykopal, 17. Petr Kittel, 25. Matěj Kostka, 38. Matěj Kostka, 55. Marek Zapletal - 26. Michal Sládek, 57. Jiří Bauer, 59. Jiří Bauer; rozhodčí: Jiří Filipčík - Ondřej Filipčík; vyloučení: 3:1; využití: 1:0; diváků: 446; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 15 - Štěpán Laja 13; po třetinách: 2:0, 2:1, 1:2;

Ohlasy trenérů

Komentář domácího trenéra, pana Michala Kvapila: "Myslím si, že dnešní utkání se divákům na hale i v televizi muselo líbit. Přišlo hodně našich fanoušků, za což děkujeme. Dnes jsme hráli dobře v obraně, samozřejmě s občasnými výpadky, určitě se nám zlepšila rozehra, musíme se soustředit na proměňování šancí, kterých jsme měli opět hodně. V závěru nás podržel opět vynikající Radovan a důležitý souboj jsme dovedli k vítězství. Děkuji soupeři za utkání a divákům za podporu."

Komentář trenéra hostí, pana Karla Ševčíka: "Měli jsme špatný nástup do zápasu. Zcela nesmyslně jsme šli dvakrát do pressingu a v obou případech jsme byli potrestáni. Postupem času jsme se dostávali do zápasu, bohužel jsme nebyli schopní zakončit ani vyložené šance. Dnes rozhodla produktivita. Obecně nás v poslední době sráží hloupé individuální chyby, pak se zbytečně trápíme. Pokud zapracujeme na zodpovědnosti, začneme opět vyhrávat. "