CE liga juniorů 2019/2020, 18. kolo, so 8.2.2020, SH TJ Náchod
Náchod
5:7
1:3, 1:1, 3:3

Florbal Primátor Náchod - PANTHERS OTROKOVICE 5:7

branky: 13. Karel Poštolka, 22. Jáchym Cejnar, 41. Daniel Kříž, 51. Daniel Kříž, 53. Daniel Kříž - 10. Pavel Malošík, 18. Ondřej Malý, 20. Ondřej Malý, 21. Adam Javořík, 41. Ondřej Malý, 50. Jan Hrtús, 60. Jan Hrtús; rozhodčí: Daniel Jireček - Jitka Romančáková; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 35; zásahy brankářů: Dominik Hanuš 24 - Jan Vorálek 19; po třetinách: 1:3, 1:1, 3:3;

Náchod: Hanuš - Poupa, Ulich, Kříž, Poštolka, Vančák, Hnízdil, Cejnar, Jirásek, Špicner, Zykl, Sedláček, Rázl, Svoboda, Kubásek, Cejnar.D, Jansa, Krejčí
PANTEŘI: Vorálek (Kubíček) - Kopecký, Štourač, Krčma, Hájek, Malý, Chudíček, Javořík, Hrtús, Popovský, Malošík, Michálek, Samohýl

V sobotu v časných ranních hodinách náš tým zamířil na výjezd do Čech. Ten den nás čekal soupeř, který by nás jistě rád přeskočil v tabulce. Řeč je o týmu Náchoda. Ač cestování bylo vyčerpávající, tak tým na místní halu dorazil v optimistické náladě už dvě hodiny před začátkem. Halu tento den navštívilo 35 fanoušků juniorského florbalu. Jak se předpokládalo, jednalo se o fanoušky domácího celku, nicméně začátek zápasu patřil nám. Hned ze začátku se nám dařil přechod do pásma a z několika šancí vzešel gól Malošíka, který zužitkoval Michálkovu přihrávku. Bohužel nekoncentrovanost vedla k velmi rychlé ztrátě vedení, kdy rychlý protiútok proměnil Náchod. Závěr třetiny ale opět patřil otrokovickým florbalistům. Kdy 3 minuty před koncem předvedli ukázkové přenesení hry a perfektní přihrávku Hrtúse proměnil Malý. Sportovní moudro "nedáš, dostaneš!" se projevilo 7 vteřin před koncem 1. třetiny. Kdy chybné rozehrávky využilo duo Hrtús-Malý a Otrokovice jdou do šaten s vedením 3:1. Hned po začátku druhé části bylo ještě lépe. Po přihrávce Malošíka branku vstřelil Javořík. Bohužel se nám ze hry vytratila lehkost a soupeř se postupně dostával do tempa. Z naší strany ne moc povedená třetina skončila 4:2, kdy soupeř postupně zvyšoval efektivnost své hry. Třetí třetina začala stejně jak skončila druhá. Velmi vlažný přístup zužitkoval soupeř hned po 7 vteřinách. Hned po dalších 18 vteřinách se ale znovu probudil Otrokovický šutér Malý, který usměrnil chytrou nahrávku Samohýla. Třetina byla v duchu florbalu sem a tam. Útok střídal útok a florbal to nebyl zrovna dvakrát pohledný. Hrtús po individuální akci zvyšoval 10 minut před koncem už na 6:3 a zdálo se, že zápas bude v klidu dohrán. Bohužel tomu tak nebylo a houževnatý soupeř se nechtěl vzdát. Opět vypuštění závěru zápasu mělo za následek snížení na skóre 6:5. Naštěstí tlak Náchoda při hře bez brankáře vyšel vniveč a do prázdné brány pečetil výhru Hrtús po přihrávce Malého. Ubojované vítězství, které přineslo důležité 3 body do tabulky. Poté už jen následovalo další cestování do Hradce, kde nás další den čekal druhý soupeř.

Komentář trenéra hostů pana Bibra: "Dneska ubojované vítěství. Stále nás trápí nepřesnost a základní chyby, ze kterých dáváme šanci soupeři. Každopádně závěr zápasu se podařilo překlopit na naší stranu a za tři body jsme rádi. Soupeři děkujeme za zápas"

Komentář trenéra domácích Jana Čečetky: První dvě třetiny jsme hráli pod svoje možnosti. Ve třetí třetině zlepšený výkon, bohužel jsme udělali příliš moc individuálních chyb, které nás stály zápas. Děkuji soupeřům a divákům za zápas