CE liga juniorů 2019/2020, 19. kolo, ne 9.2.2020, SH Kukleny - Hr. Králové
Hradec Králové
10:8
0:2, 6:3, 4:3

FbC Hradec Králové - PANTHERS OTROKOVICE 10:8

branky: 27. Filip Čáp, 29. Filip Čáp, 29. Radim Kunart, 31. David Krása, 36. David Krása, 37. Michal Rolín, 41. Radim Kunart, 56. Michal Martinek, 58. Martin Brejtr, 59. David Krása - 12. Ondřej Malý, 18. Josef Štourač, 21. Josef Štourač, 25. Radim Jančík, 30. Ondřej Malý, 49. Jan Hrtús, 59. Lukáš Chudíček, 60. Pavel Malošík; rozhodčí: Nguyen Duc Trung - Jitka Romančáková; vyloučení: 4:1; využití: 1:1; diváků: 27; zásahy brankářů: Ondřej Bárta 26 - Matěj Kubíček 35; po třetinách: 0:2, 6:3, 4:3;

Hradec Králové: Bárta (Charouz) - Bartoš, Kuštan, Vykydal, Kunart, Rolín, Čáp, Zezulka, Koleník, Bednář, Bárta, Brejtr, Ryba, Krása, Martinek
PANTEŘI: Kubíček (Vorálek) - Štourač, Krčma, Hájek, Malý, Chudíček, Javořík, Hrtús, Popovský, Malošík, Michálek, Samohýl

Po pořádném odpočinku nás v neděli čekal těžký soupeř z Hradce. Opět náš tým dorazil s velkým časovým předstihem a dopřál si podrobné studium místní haly. V odpoledních hodinách se tedy vstoupilo do zápasu s motivací, připsat si další skalp soupeře a body do tabulky. A zápas se nejdříve opravdu nesl v duchu likvidace soupeře. První třetina byla sice vyrovnaná, nicméně za nitky tahal otrokovický tým. Ve dvanácté minutě zužitkoval Javoříkův pas Malý a po přihrávce Chudíčka vstřelil dvě minuty před koncem branku Štourač. Více šancí se otrokovickým hráčům nepovedlo využít a do kabin se šlo za stavu 2:0. Druhá třetina by šla přirovnat k horské dráze. Hned po minutě Malošík chytře vybídl Štourače a bylo to 3:0. O další 3 minuty později přihrávku Malošíka zužitkoval Jančík, který tvrdou střelou nedal brankáři šanci. Za stavu 4:0 byl soupeř ve velmi těžké situaci a bral si timeout. Bohužel tato pauza dala soupeři novou krev a otrokovická mašina se zastavila. Během necelých dvou minut hned třikrát lovil otrokovický brankář míček z branky. O další minutu později to vypadalo, že Otrokovice největší tlak soupeře přežijí a povedeným útokem si berou náskok zpět. Přihrávku Javoříka zpoza branky usměrnil Malý. Ani toto ale nezastavilo soupeře a kolaps týmu Otrokovic pečetil dalšími třemi brankami během šesti minut. Třetina hrůzy skončila za stavu 6:5 pro domácí. Vědomí ztráty náskoku 4:0 klukům jistě ještě dlouho nedá spát. Tlak soupeře ale pokračoval i ve třetí třetině, kdy naše napadání bylo potrestáno rychlým protiútokem. Šanci otrokovickým dal Hrtús v přesilovce, který propálil vše co stálo před ním. Místo ale závěrečného tlaku ze strany Otrokovic přišlo navýšení skóre Hradce po dvou trefách během devadesáti vteřin. Po timeoutu to náš tým zkusil bez brankáře. Tento risk ale nevyšel a soupeř pohodlně zvyšoval už na 10:6. Závěrečná korekce stavu během hry šesti otrokovických hráčů proti čtyřem hradeckým o kterou se postaral po pěkné Šťouračově přihrávce Chudíček. Dvě vteřiny před koncem po další přihrávce Štourače trefil poslední branku zápasu Malošík. Bohužel tlak a vstřelené branky z naší strany přišly pozdě a soupeřův náskok byl tak nedostižný. V tomto zápase nám nestačil vyrovnaný výkon v první a třetí třetině. Bohužel nás o body připravila děsivá druhá třetina a ztracené vedení 4:0.

Komentář trenéra hostů: ,,Velmi dobrý vstup do zápasu bohužel poznamenal naprostý výpadek ve druhé třetině. Rázem byl nadějný náskok zapomenut a do hry se dostal soupeř. Náskok se nám už nepovedlo smazat ani po zlepšení ve třetí třetině. Opět nás trápí hloupé chyby, kterými se dostávají soupeři do hry. Děkujeme za zápas.

Komentář trenéra domácích: První polovina utkání nekoncentrovanost,roztržitost,více jsem se věnovali výkonu rozhodčích než naší hře.Takto se nechceme prezentovat.Děkuji soupeři za utkání a divákům za podporu.