Důležitá výhra v Pardubicích

První výhru urvali Panteři na půdě Pardubic, odkud po výsledku 8:4 vezou plný počet bodů.

Livesport Superliga , 3. kolo, ne 19.9.2021, Enteria Aréna
Pardubice
4:8
2:2, 1:1, 1:5

SOKOLI Pardubice - Navláčil PANTHERS OTROKOVICE 4:8

branky: 13. Jan Savický, 15. Adam Šmíd, 32. Matyáš Velc, 49. Jan Savický - 8. František Vykopal, 8. David Ležatka, 25. Lukáš Petřík, 50. Ronald Gašparík, 54. Ronald Gašparík, 59. Peter Nehila, 60. Lukáš Petřík, 60. František Vykopal; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 183; zásahy brankářů: Karel Aubus ?, Karel Aubus 17, Martin Haleš 1 - Kevin Majrich 18; po třetinách: 2:2, 1:1, 1:5;

Sestřih branek:

Pardubice: Aubus(Haleš) - Petr, Kohoutek, Nezval, Slabý, Prix, Smola - Pakosta, Kučera, Teichman, Klein, Velc, Šmíd, Křinka, Savický, Petržela, Rusín, Žáček, Černý
PANTHERS OTROKOVICE B: Majrich(Kohút) - Medek, Kvapil, Sovják, Hrabal, Štourač, Halama - Gašparík, Vykopal, Nehila, Petřík, Červenka, Jurčík, Malý, Ležatka.D, Máček, Ležatka.M

Dva dny po těsné porážce v hale Black Angels dostal šanci v bráně Kevin Majrich a na konci 8. minuty se mohl radovat z průběžného vedení 2:0; 26 vteřin po brance Vykopala se trefil David Ležatka. Majrich pak zneškodnil soupeři trestné střílení, do konce úvodní pauzy však Pardubice stihly srovnat.

Také prostřední třetina skončila nerozhodně a stejně jako v předchozí skórovali první Panteři, zblízka se prosadil Petřík. Pak si na přelomu druhé a třetí periody vybral slabší chvilku Gašparík. Nejdříve neproměnil trestné střílení a poté při jeho vyloučení Pardubice výsledek obrátily.

Gašparík se ale přece jen stal kladným hrdinou zápasu. Za minutu vyrovnal a za další tři skóre znovu a definitivně otočil na stranu Panterů, kteří pak třemi góly do prázdné brány výsledek ještě vylepšili. Při soupeřově power play mířili přesně Nehila, Petřík a Vykopal.

Další duel odehrají Panteři znovu venku, v neděli nastoupí v hale zatím stoprocentních Bohemians Praha.