Panteři přestřelku v Liberci prohráli o gól

Nepovedený závěr 2. třetiny stál naše hráče bodový zisk.

Livesport Superliga , 6. kolo, ne 3.10.2021, SH Dukla Liberec
Liberec
7:6
2:3, 4:2, 1:1

FBC Liberec - Navláčil PANTHERS OTROKOVICE 7:6

branky: 2. Jan Světlík, 4. Jakub Kopecký, 32. Filip Smutný, 36. Prokop Ferdan, 38. Prokop Ferdan, 39. Vojtěch Wiener, 50. Filip Smutný - 1. Jiří Halama, 3. Peter Nehila, 8. Pavel Jurčík, 23. Vít Máček, 40. Peter Nehila, 46. Pavel Jurčík; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 100; zásahy brankářů: Petr Chlad 12, Jakub Levínský 3 - Adam Kohút 8; po třetinách: 2:3, 4:2, 1:1;

Liberec: Chlad(46.Levínský) - Kološ, Klucho, Kárník, Martínek, Janeček, Pařízek -Kopecký, Valeš, Rozkovec, Dlesk, Smutný, Stránský, Ferdan, Šoltys, Wiener, Světlík
PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút(Steiger) - Halama, Kvapil, Sovják, Ležatka.D, Kelemen, Maťcha - Petřík, Jurčík, Červenka, Gašparík, Nehila, Vykopal, Máček, Ležatka.M, Grich

Nepovedená část prostřední třetiny připravila áčko Panterů o bodový zisk v Liberci. Pod Ještědem prohráli 6:7 a na svém kontě tak mají po šesti kolech pořád jen jedno vítězství z Pardubic.

Divoký vývoj utkání naznačil už začátek. Po 19 vteřinách otevřel gólový účet Halama, za 44 vteřin domácí vyrovnali. Za dalších 57 vteřin Panteři opět vedli zásluhou Nehily, jenže po necelé minutě byl stav opět nerozhodný. Panteři ale první třetinu přece jen vyhráli díky trefě Jurčíka. Když pak Máček navýšil náskok na dvě branky, zdálo se, že mužstvo má zápas pod kontrolou.

V rozmezí 32. a 39. minuty ale Panteři totálně vypadli z role a čtyřikrát po sobě inkasovali. Vůbec si přitom nevěděli rady s Ferdanem, který se podílel na třech gólech. Ještě před druhou pauzou dostal tým do kontaktu Nehila a v 46. minutě srovnal svým druhým zásahem v zápase Jurčík.

Panteři byli ve třetí periodě i celkově střelecky aktivnější, jenže vítězný gól zaznamenal Liberec v 50. minutě. Další branka už nepadla, přestože trenér Karel Ševčík zkusil power play.

Panteři zůstali v superligové tabulce o skóre desátí, další duel odehrají v neděli doma s předposlední Českou Lípou.