Panteři první zápas po Mistrovství světa ve Vítkovicích jasně prohráli

Ani ve třetím vzájemném zápase letošní sezony nedokázali florbalisté Navláčil Panthers Otrokovice porazit Vítkovice. V úvodním utkání po reprezentační přestávce podlehli v Ostravě po jednoznačném průběhu 2:9.

Livesport Superliga , 18. kolo, pá 17.12.2021, SC Dubina Ostrava
Vítkovice
9:2
3:1, 2:0, 4:1

1. SC TEMPISH Vítkovice - Navláčil PANTHERS OTROKOVICE 9:2

branky: 3. Marek Bräuer, 10. Matyáš Šindler, 13. Marek Matejčík, 25. Rostislav Gattnar, 28. Jakub Hubálek, 42. Rostislav Gattnar, 51. Adam Delong, 58. Rostislav Gattnar, 59. Adam Delong - 3. Filip Hrabal, 59. David Medek; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 3:2; využití: 2:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Denis Jasiok 17 - Miroslav Steiger 19; po třetinách: 3:1, 2:0, 4:1;

Vítkovice: Jasiok (Souček) - Sidunov, Vítovec, Nehera, Hatala, Hubálek, Besta, Kaleta - Čonka-Skyba, Gattnar R., Gattnar M., Šindler, Bräuer, Zubek, Palčinský, Delong, Slaběňák, Matejčík, Šebesta, Kuběna
PANTHERS OTROKOVICE B: Steiger (Doležal) - Petřík, Halama, Medek, Sovják, Maťcha - Hrabal, Gašparík, Nehila, Jurčík, Grich, Nehila, Štourač, Červenka, Máček, Malý

Panteři nabrali rozhodující manko už v první třetině kterou prohráli 1:3. Na gól Bräuera odpověděl sice po 18 vteřinách Hrabal, pak ale na hřišti dominovali domácí. Třetí branku přitom hosté inkasovali při vlastní přesilovce od exotrokovického Matejčíka.

Prostřední periodu rozkouskovala tři vyloučení, v početní výhodě se prosadily jen Vítkovice, na 5:1 upravil Hubálek. Otrokovická ztráta narostla v závěrečném dějství až na rozdíl sedmi branek, teprve potom korigoval Medek. Poslední slovo však patřilo vítězům.

I po jasné porážce zůstali Panteři v superligové tabulce desátí, další duel odehrají tuto neděli doma proti Hattricku Brno od 18 hodin.