Panteři porazili Liberec, v předkole play-off se utkají s Black Angels

A-tým Navláčil Panthers Otrokovice klíčový zápas sezony zvládl. V závěrečném klání základní části doma porazil Liberec 8:6 a zajistil si postup do předkola play-off. V něm se v sérii na dvě vítězství střetne s Black Angels, první duel se hraje už v sobotu v Praze, odveta o den později v Otrokovicích, případný třetí duel opět v hlavním městě 23. února.

Livesport Superliga , 26. kolo, ne 13.2.2022, MSH Otrokovice
Liberec
8:6
2:1, 4:3, 2:2

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE - FBC Liberec 8:6

branky: 16. Vlastimil Červenka, 19. Jiří Halama, 25. Ronald Gašparík, 27. Vlastimil Červenka, 28. Martin Ležatka, 31. Jiří Halama, 54. Ronald Gašparík, 58. Jakub Grich - 20. Vojtěch Wiener, 25. Radek Valeš, 36. Vojtěch Janeček, 38. Radek Valeš, 55. Filip Smutný, 60. Filip Smutný; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 369; zásahy brankářů: Adam Kohút 22 - Daniel Mück 9; po třetinách: 2:1, 4:3, 2:2;

PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút (Steiger) - Hrabal, Petřík, Sovják, Halama, Kopecký, Kelemen, Maťcha, Kvapil - Červenka, Gašparík, Ležatka, Grich, Máček, Vykopal, Krčma, Malý
Liberec: Muck (Chlad) - Klucho, Bitman, Dlesk, Šoltys, Pařízek, Janeček - Kopecký, Valeš, Rozkovec, Smutný, Ferdan, Wiener, Světlík, Mádlo, Vacek, Baudisch, Macháč

Panteři začali rozhodující utkání soustředěně a rekordní návštěva sezóny v Městské hale čekala na první gól až do 16. minuty, kdy je poslal do vedení Červenka. Těsně před přestávkou se pak skóre změnilo dvakrát, na Halamovu ránu do šibenice odpověděli hosté za 20 vteřin.

Prostřední třetina byla gólově nejbohatší. Na Gašparíkův gól zareagoval Liberec za pouhých 15 vteřin, Červenka, Kelemen a Halama zajistili Panterům čtyřgólový náskok. Ten se však do druhé pauzy ztenčil opět o dva góly a závěrečná třetina slibovala drama.

Panteři přežili dvě oslabení a po hezké kličce Gašparíka se utrhli v 54. minutě znovu do tříbrankového vedení. Liberec bojující o nejlepších výchozí pozici v předkole zkusil power play a záhy snížil. Otrokovice pak definitivně uklidnil Grich trefou do prázdné brány, Severočeši stihli už jen korigovat. Panteři tak obsadili po základní části 10. místo se ziskem 24 bodů.