Divočina na konci roku, Panteři doma přestříleli Bohemians 9:7

A-mužstvo Navláčil Panthers Otrokovice se rozloučilo s rokem 2021 domácím vítězstvím nad Bohemians. Tři dny poté, co ve své hale podlehlo nečekaně Brnu 3:5, přestřílelo Pražany 9:7 a na 10. místě superligové tabulky odskočilo Hattricku o tři body.

Livesport Superliga , 17. kolo, st 22.12.2021, SH Štěrkoviště
Bohemians
9:7
3:2, 4:1, 2:4

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE - FbŠ Bohemians 9:7

branky: 5. Vlastimil Červenka, 7. František Vykopal, 11. Vlastimil Červenka, 28. Ronald Gašparík, 34. Peter Nehila, 37. Peter Nehila, 40. Jiří Halama, 43. Ronald Gašparík, 60. Peter Nehila - 5. Karel Petrák, 14. Karel Petrák, 27. Ivan Tomčo, 51. Patrik Šebek, 53. Patrik Šebek, 56. Patrik Šebek, 59. Patrik Šebek; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 119; zásahy brankářů: Adam Kohút 18 - Tomáš Hyršl 14, Jakub Zavřel 7; po třetinách: 3:2, 4:1, 2:4;

PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút (Steiger) - Hrabal, Petřík, Sovják, Medek, Halama, Kelemen, Maťcha - Červenka, Vykopal, Nehila, Gašparík, Ležatka, Grich, Máček, Kopecký, Malý, Štourač
Bohemians: Hyršl (Zavřel) - Šebek, Malič, Cabejšek, Pastor, Šimáně - Dobisík, Petrák, Buršík, Bílek, Rod, Forman, Růžek, Steller, Tomčo, Gajdoš, Hrabčák, Krbec

Hosté přijeli bez exotrokovického brankáře Radovana Michajloviče a jeho náhradníka Hyršla překonal už v 5. minutě Červenka v přesilovce. Hosté sice za sedm vteřin bleskově srovnali, Vykopal s Červenkou ale zajistili Panterům dvoubrankové vedení.

Bohemians stihli do 27. minuty srovnat, pak ale Panteři vystřihli asi nejpovedenější pasáž sezony a pěti góly v řadě odskočili do vedení 8:3; dvakrát se trefili Gašparík s Nehilou a jednou Halama.

Pohodový večer se však náhle změnil v nečekané drama. Bohemians odvolali už v 51. minutě brankáře a skvěle sehranou power play korigovali v čase 58:06 na rozdíl jediného gólu zásluhou čtyř přesných zásahů Šebka. Nervózní domácí fanoušky uklidnil až Nehila, který 43 vteřin před koncem trefil od půlky prázdnou bránu a uzavřel gólový účet atraktivního zápasu.

První duel v novém roce odehrají Panteři 2. ledna v České Lípě.