Panteři podlehli Lípě, potřetí v řadě ale získali aspoň bod

Mužský A-tým protáhl sérii bez Superligového vítězství už na čtyři kola. V prvním domácím zápase nového roku podlehl České Lípě 3:4 v prodloužení a potřetí za sebou tak vybojoval alespoň jeden bod.

Superliga 2019/2020, 22. kolo, ne 9.2.2020, Městská hala Otrokovice
Česká Lípa
3:4p
1:2, 0:1, 2:0 - 0:1

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - FBC 4CLEAN Česká Lípa 3:4p

branky: 7. Lukáš Petřík, 42. Lukáš Kvapil, 54. Petr Koláčný - 14. Jan Spilka, 16. Daniel Štěrba, 27. Petr Novotný, 62. Jaromír Ekl; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 272; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 15 - Jan Dvořák 23; po třetinách: 1:2, 0:1, 2:0, 0:1;

Sestřih branek:

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Nagy, Koláčný, Zimmer, Kostka, Hájek - Pešat, Gál, Kvapil, Petřík, Hrabal, Szweda, Červenka, Vykopal, Haša, Jurčík
Česká Lípa: Dvořák (Ponomarev) - Kadlec, Novák, Slaný, Mlejnek, Štěrba - Dzierza, Spilka,, Hřebřina, Karel, Novotný, Kněžour, Jirsa, Jireček, Krajcigr, Ekl

Panteři přitom začali utkání lépe, po samostatné akci zakončoval přesně Petřík bekhendem pod víko. Pak ale převzali iniciativu hosté, kteří ještě do první přestávky skóre dvěma góly otočili ve svůj prospěch.

Jejich náskok pak navýšil Novotný z trestného střílení. Rozhodčí ho sporně nařídil poté, co Michal Nagy poslal tělem k zemi Spilku, který neměl míček pod kontrolou a ani nebyl ve vyložené šanci. Česká Lípa se potom uchýlila ke zdržovací taktice, aktivnější Panteři v závěru třetiny nevyužili dvě početní výhody.
Zužitkovali až třetí přesilovku díky svižné ráně Kvapila k tyči. Ze soustavného tlaku vytěžili Panteři vyrovnání, po přiťuknutí Petříka se opřel do míčku přesně Koláčný. Závěr střetnutí ale domácí nezvládli vlastní nedisciplinovaností. Vyloučení Kostky ještě hosté v normální hrací době nepotrestali, faul Kvapila už ale ano.
Panteři sice zůstali v tabulce šestí, na potvrzení postupu do play off si ale musí ještě počkat minimálně do pátečního domácího duelu, ve kterém od 17 hodin hostí suverénní Mladou Boleslav.

Komentář trenéra domácích, pana Michala Kvapila:"Do dnešního zápasu jsme nenastoupili dobře a spíš jsme nechali hrát soupeře co chtěl. Dostali jsme se do vedení a opět jsme zůstali spokojení a měli v hlavě, že jsme vítězi. Lípa otočila a my těžce dotahovali. Rozhodují individuální chyby a v tom se musíme hodně zlepšit. Děkujeme věrným fanouškům za důvěru a soupeři přejeme šťastnou cestu domů."

Komentář trenérky hostí, paní Lenky Bartošové: "První dvě třetiny jsme hráli trpělivou hru, hlavně v rozehrávce, ale ve třetí třetině soupeř zapl, začal nás hodně pressovat, bohužel tam byly dvě chyby, kterými soupeř vyrovnal, ale naštěstí dva důležité body vezeme domů"

Další domácí zápas odehrají Panteři v pátek 14. 2. 2020 od 17:00 proti Mladé Boleslavi.