Panteři v defenzivní partii udolali Start, vrátili se na druhé místo

Áčko Goldea Panthers Otrokovice zareagovalo na první domácí ligovou porážku a v hale na Štěrkovišti přemohlo pražský Start 4:2. V tabulce se posunulo na druhé místo o bod za vedoucí Ústí nad Labem.

1. Liga, 12. kolo, ne 12.11.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
FAT PIPE Start98
4:2
1:1, 2:1, 1:0

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - FAT PIPE Start98 4:2

branky: 17. Vlastimil Červenka, 26. František Vykopal, 26. Vladislav Šeďa, 51. Jan Hrtús - 7. Martin Škorpa, 36. Filip Kovářík; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 183; zásahy brankářů: Adam Kohút 14 - Tadeáš Hendlinger 10; po třetinách: 1:1, 2:1, 1:0

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kubíček, Kelemen, Javořík - Červenka, Gál, Vykopal, Ležatka M., Ležatka D., Štourač J., Hrabica, Hrtús, Očadlík, Šeďa, Brázdil, Horák
FAT PIPE Start98: Hendlinger, Lupoměch - Kalach, Valenta, Kulhavý, Sláma - Štefek, Kovářik, Kerzel, Matoulek, Kulík, Kronovetr, Josefovič, Škorpa, Chaloupka, Prášek, Dufek, Doleček

Zápas se Startem byl od začátku do konce vyrovnaný, ani jeden tým si nedokázal vytvořit větší počet vyložených šancí. Produktivnější byl nakonec náš celek, i když do vedení šli hosté v 7. minutě. Ještě do první pauzy srovnal Červenka a dvěma slepenými góly ve 26. minutě jsme si vytvořili rozhodující náskok.

Nejdříve využil přesilovku Vykopal, za 30 vteřin přidal pojistku junior Šeďa svým prvním ligovým gólem v seniorské kategorii. Hosté se ještě jednou dostali do kontaktu, chybu v rozehrávce potrestal Kovářík. Dvougólové vedení vrátil Hrtús, v závěru jsme pak přečkali bez úhony dlouhou hru Startu bez gólmana.

V prodlouženém svátečním víkendu nás čekají dva zápasy, v pátek jedeme do Znojma, v neděli přivítáme od 18 hodin Kladno.